У нашому місті ВІЛ-позитивному чоловіку відмовили у медичному обстеженні

  • 20 лист. 2017 16:33
  • 1363
    • Новина У нашому місті ВІЛ-позитивному чоловіку відмовили у медичному обстеженні Ранкове місто. Кропивницький
     
    У Кропивницькому ВІЛ-позитивного чоловіка направили на медичне обстеження додому.
     
    Ігор (ім’я змінено) нещодавно переїхав до Кропивницького. Працює тут будівельником. Про свій ВІЛ-позитивний статус знає давно. Лікарі йому рекомендували проходити планові медичні огляди, один раз на шість місяців – обстеження. Ігор дотримується всіх рекомендацій. Саме тому нещодавно він звернувся до однієї із поліклінік м. Кропивницького. Однак там отримав відмову в обстеженні.
     
    - Лікар сказав: «Що ви тут робите? Ви ж не місцевий! Мені проблеми не потрібні – їдьте до себе додому, у свій район!». Я взагалі такого не очікував! В обстеженні мені відмовили. Невже це пов’язано з моїм ВІЛ-статусом? – клієнт Кіровоградського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Ігор розповідає про упереджене ставлення до себе з боку лікаря.
     
    Про цей випадок чоловік повідомив благодійній організації, адже знав, що тут здійснюють соціальний супровід ВІЛ-позитивних та захищають їхні права.
     
    - У даному випадку порушили права ВІЛ-позитивного. Відповідно до ч. 3 ст. 24 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», лікар має право відмовитися від подальшого ведення пацієнта лише у випадку, якщо останній не виконує медичних приписів або правил внутрішнього розпорядку закладу охорони здоров’я, за умови, що це не загрожуватиме життю хворого і здоров’ю населення. Окрім цього, Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» не пов’язує надання медичної допомоги лікувальними закладами чи надання будь-яких інших послуг з реєстрації чи проживання особи. Тому якщо особа зареєстрована за однією адресою, а проживає за іншою, це не позбавляє її права звернутись до лікувального закладу за місцем фактичного проживання та вимагати надання кваліфікованої медичної допомоги, - коментує юрист проекту «RESPECT: Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» Арсен Арутюнян, який прийшов до лікаря, який порушив права пацієнта, та пояснив про відповідальність. - Щоб вберегти себе від подібних відмов, рекомендую в подібних випадках звернутись до адміністрації закладу охорони здоров'я із заявою на ім’я головного лікаря, в якій викласти прохання поставити на облік за місцем фактичного проживання.
    Фахівці Кіровоградського обласного відділення зауважують: якщо подібні випадки трапляються із ВІЛ-позитивними, можна звертатися за адресою: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 2, поверх 6, каб. 614. 
     
    Довідково: Кіровоградське обласне відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», реалізує проект «Через зниження стигми до своєчасного виявлення та ефективного лікування ВІЛ» в рамках проекту RESPECT: «Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах України» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).
     
    Матеріал підготувала
    Семененко Вікторія,
    PR-менеджер КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»
    099 65 73 923
    Semenenko_vik@ukr.net
     
    Нагадаємо: ВІЛ-позитивній жінці відмовили у наданні направлення до лікаря