Новорічне щастя… у горщику
Кропивницькі комунальники закликають містян задешево купляти в них живі ялинки, щоб зберегти природу
Щороку по завершенні новорічних свят роботи комунальникам додають кропивничани, які лишають зрубані ялинки біля сміттєвих контейнерів. Дехто, у кого є піч, отримує від колючої красуні тепло в буквальному сенсі. Проте, як виявляється, є варіант, що збереже і навколишнє середовище, і після свят прикрасить двір біля будинку.
В Україні напередодні Нового року знищується колосальна кількість живих ялинок. Протягом усього року у місті також зрубують і багато інших дерев. Щоб відновити «зелений баланс» та поліпшити екологію, працівники комунального підприємства «Благоустрій» закликають містян купувати живі ялинки у спеціальних контейнерах. Від живого дерева можна отримати сильніший запах у помешканні, та замість того, щоб викинути, зробити користь для довкілля, висадивши.
— Це продукція, яку виростили на нашому розсаднику. Вартість їх становить від 280 до 300 гривень з контейнером. У нього ми висаджуємо рослину, бо це збільшує шанс її пересадки після Нового року. Мета продажу саме живих дерев — продовжити їхнє життя після свят. Люди зазвичай викидають ялинки, а ми хочемо цьому запобігти. Закликаємо людей купувати живі сосни, тим самим зберігаючи довкілля. Такий собі екомаркетинг, — розповів у коментарі «Первой городской» начальник КП «Благоустрій» Віктор Луценко.
Як зазначила головний агроном підприємства Любов Сушко, у вазонах реалізовується кримська сосна. Від звичайної європейської вона значно відрізняється своєю пишністю. Ці сосни продаватимуть заввишки 1–1,5 метра. Вдома її бажано ставити біля дверей балкону, а якщо це приватний будинок — в холодному місці, подалі від батарей та обігрівачів.
— Коли пройшли новорічні свята і ялинка стала непотрібна, цю красуню можна пересадити, якщо земля на вулиці буде м’якою. Її треба добре притоптати, щоб з–під коріння вийшло повітря, а потім полити, і все. Далі — справа за природою. Щодо ґрунту, то на наших українських чорноземах кримська сосна почувається прекрасно. Перший місяць її потрібно поливати раз на тиждень, далі щомісяця залежно від погоди, — зазначає Любов Сушко.
За словами агронома, дерево необов’язково садити весною. Зима для висадки підходить ідеально.
Як додав у коментарі Віктор Луценко, продаж ялинок на підприємстві вже розпочався. Наступного тижня їх вивозитимуть у центр Кропивницького. Реалізовуватимуть на площі Богдана Хмельницького або біля скверу «Чорнобильцям».
Також дерева можна придбати і на території підприємства. Там кропивничани мають можливість обрати саме ту ялинку, яка припала до душі. За бажанням підприємство може організувати доставку ялинки, оскільки її вага досить значна або за габаритами може не вміститися до автомобіля. Питання щодо транспортування обговорюються індивідуально. До кожної сосни додаватимуть детальну інструкцію з порадами щодо висадження.
— Не кожен має аграрну освіту. Ми розробили покрокову інструкцію, де вказано, як її правильно посадити. Також проведемо коротенький інструктаж на місці та дамо покупцеві телефон головного агронома, яка залюбки надасть пораду в телефонному режимі.
Наразі на території підприємства росте близько 300 зелених красунь. Окрім живих ялинок, реалізовуватимуть і зрізані дерева. Це переважно сосни, конфігурація коріння яких не придатна для висадження у вазон.
Адреса КП «Благоустрій»: вулиця Бобринецьке шоссе, 4а.
Телефон: 066–694–93–75.
Дмитро Семенюк
Нагадаємо: Кропивницькі поліцейські борються з незаконною вирубкою ялинок