Гірська терапія для учасників бойових дій

  • 22 черв. 2019 09:08
  • 1868
    • Новина Гірська терапія для учасників бойових дій Ранкове місто. Кропивницький
     
    З  13 травня по 6 червня у Кропивницькому тривала благодійна фотосесія «Код нації». Усі охочі мали змогу зробити світлини в українському національному вбранні на різних локаціях. Кошти, отримані від фотосесії, направлять на реалізацію проекту реабілітації учасників бойових дій «Гірська терапія». Детальніше про проект кореспондентці «Первой городской» розповіла організаторка, волонтерка Наталія Салімова.
     
    Ця фотосесія направлена на реалізацію важливого і об’ємного проекту «Гірська терапія» для учасників бойових дій задля збереження і відновлення їхнього здоров’я. Звісно, щоб втілити його в життя, потрібне фінансування. Це немалі кошти, але повністю розраховувати на благодійників ми не збиралися. Вирішили запустити допоміжний фотопроект «Код нації». Тоді саме відзначали День вишиванки. Охочі за помірну платню отримали фотосесію в повністю створеному автентичному образі: зачіска, макіяж, стрій. А всі виручені кошти підуть на реалізацію гірської терапії. 
     
     
    Ідея з’явилася під час реалізації всеукраїнського заходу, організованого координаційною радою у справах ветеранів війни та учасників бойових дій. Коли наші хлопці звідти повернулися, ми з ними почали задумуватися про створення реабілітаційного проекту за участі реабілітологів та психологів. Минулого року разом із поліцейським Сергієм Ногою, який  розробляє програму реабілітації, організували експериментальний похід Карпатським Чорногірським хребтом. Під час нього з’ясувалося, що бойове спорядження, з яким пішли хлопці, для гір абсолютно не підходить: потрібні не берці, а спеціалізоване трекінгове взуття тощо. Ідею виношували досить довго, потім знайшли партнерів — всеукраїнську волонтерську платформу «People’s project». Вони і взяли на себе зобов’язання закупити трекінгове обладнання для учасників бойових дій. 
     
    Усього відбулося 11 фотосесій, з них дві родинні: троє та двоє членів родин — та ще одна колективна: п’ятеро жінок. Проект реалізувався завдяки співпраці з Кропивницьким професійним ліцеєм сфери послуг і торгівлі. Викладачі та студентки безкоштовно робили макіяж та зачіску для учасників. Одяг надавала крамниця «Карпати». Чимало зусиль доклав і мистецький відділ бібліотеки Чижевського. Вони знайшли для нас автентичний костюм, якому більше ста років, надавали локації для фото. Кафе «Казанок», дізнавшись про мету нашої акції, також дозволив сфотографувати на фоні своїх декорацій. Фотографувала охочих журналістка Тетяна Пташник.
     
     
    Мінімальна сума, яка нам потрібна наразі, — це 15 000 грн. Ці кошти необхідні для забезпечення 15 учасників бойових дій харчуванням протягом 10 днів походу Карпатами. Під час фотосесій нам вдалося зібрати трохи більше третини суми, 5750 грн. Зараз ведемо перемовини з благодійниками. Торговельна марка "Їдло" пішла нам назустріч, вони відправлять нам промо своєї продукції. Також зголосився допомогти міський голова, давши 3500 грн. Сподіваємося, що решта меценатів також відгукнуться на наш заклик.
     
    Похід планується з 1 по 10 липня за маршрутом: с. Ділове — потік Білий — пол. Лисича — г. Піп-Іван Мармароський — пол. Лечен — г. Мезипотоки — г. Ненєска (Міка Маре) — г. Стіг — г. Піп Іван Чорногірський — г. Бребенескул — г. Говерла — г. Петрос — c. Кваси. Ми запрошуємо учасників бойових дій з усіх регіонів країни. В рамках проекту волонтери та психологи допомагатимуть їм позбавитись посттравматичного синдрому та жахів війни, які не дають повернутись до мирного життя. Протягом десяти днів воїни мандруватимуть гірськими стежками, виконуватимуть спеціальні вправи, спілкуватимуться про наболіле. Зголоситися на участь можна за телефоном, вказаним на сторінці у Фейсбуці (Natalie Salimova), або написавши в особисті повідомлення.
     
    Наталка Нічишина
     
     
    Читайте також: Перший дощ, краєвиди та сміття. Подорож Карпатами. Частина друга