Хто такий Григорій Степанець, що заповів 1 мільйон доларів Залужному
Ви всі чули дивовижну історію, що українець, який проживав у США - Григорій Степанець - заповів $1 млн Валерію Залужному, а Головнокомандувач передав усі ці гроші ЗСУ.
Хто такий Григорій Степанець, розповіли у ФБ-групі "Озеленення Кропивницький".
Григорій Степанець помер 24 жовтня 2022 року в місті Редмонд (штат Вашингтон, США). Саме тут розташована штаб-квартира компанії Microsoft, де довгий час працював Степанець. Місто відоме заможним рівнем життя через велику кількість високооплачуваних технічних робітників, які тут мешкають.
Степанець працював у Microsoft з кінця 1980-х, коли переїхав з СРСР у США.
Народився він у 1938 році у Вінниці. Батько Григорія Степанця загинув під час Другої світової війні. Григорія з матір'ю евакуювали на Урал, «де вони зазнали голоду та інших випробувань».
Після завершення війни родина повернулася до Вінниці, де вижити в нові голодні роки їм допоміг дядько Григорія. Як інвалід війни (він був поранений і втратив ногу), той отримував військовий пайок і ділився з ними.
Вищу освіту в галузі математики і хімії Григорій Степанець отримав у Москві, де в 1956 році став студентом Московського державного університету імені М. В. Ломоносова. Захистив кандидатську роботу з фізичної хімії. Володів українською, російською, німецькою, італійською та англійською мовами.
Працював у Геофізичному науково-дослідному інституті в Москві. Втратив роботу після того, як підписав лист на підтримку дисидентів: Степанця звільнили за сфальсифікованим приводом, він зазнав переслідувань КДБ.
Російський правозахисник Олександр Черкасов, голова ради правозахисного центру Меморіал, підтвердив, що за історією Степанця стоїть «одна стара московська дисидентська історія».
Відтоді повноцінно працювати українець не міг і подав заявку на отримання виїзної візи, однак дістав відмову. Лише після приходу Михайла Горбачова до влади в СРСР Григорій Степанець отримав дозвіл виїхати з Радянського Союзу.
У 1989 році він приїхав до США і почав працювати в штаб-квартирі Microsoft у Редмонді. Маючи досвід роботи старшим системним програмістом і аналітиком, став розробником програмного забезпечення. Навіть зараз у мережі можна знайти патент, одним із двох співавторів якого є Григорій Степанець (Gregory Stepanets).
Він був оформлений у 1997 році для Microsoft і стосується техніки декодування даних змінної довжини — йдеться про бінарне кодування інформації у комп’ютерах.
Судячи з некролога, Степанець помер наступного дня після смерті дружини Алли.
На сторінці меморіальної служби залишив повідомлення зять подружжя Дін Батлер. «Алла і Грегорі, ви були надзвичайною парою», — відзначив він.
BBC News Україна уточнює, що з дружиною Григорій Степанець познайомився у 1959 році, у них залишилися донька, онук і правнук. Степанець заповів ще по $2 млн двом українським університетам - Національному університету Києво-Могилянська академія та Українському католицькому університету.
Як розповіли родичі Степанця, «з любов’ю Григорія до України можна порівняти лише його любов до рослин і дерев». Це ще раз підтверджує мою теорію про те, що поруч із красивими деревами люди стають красиві душею. Дякуємо Вам, пане Григорію.