І тіло, і душу... Кропивницькі волонтери та музиканти відвідали зону проведення ООС
Кропивницькі волонтери та музиканти вкотре доводять, що сьогодні у зоні проведення Операції об’єднаних сил неабияк важливо підтримувати наших бійців не лише матеріально, а й морально.
На початку листопада волонтер Володимир Бурко разом із дуетом «Паралелі» та гуртом «Партизан-бенд» побували у зоні проведення ООС із волонтерською допомогою та музичними концертами.
Кропивницький музикант Андрій Шульга також долучився до поїздки в зону ООС та поділився спогадами про неї.
— У мене є гурт «Своя версія» — мій основний проект, де я сам пишу пісні. Однак у зону АТО — тепер це ООС— ми поїхали дуетом «Паралелі», у якому разом зі мною співає моя дружина Тамара Алдошина. Ми виконуємо авторські пісні: музику пишу сам, а вірші беремо наших земляків-поетів таких, як Антоніна Корінь, Валентина Кондратенко-Процун, Анатолій Курганський та інші кропивницькі поети, які мають відношення до Спілки письменників України та творчого об’єднання «Парус», — розповідає нам Андрій Шульга.
У свою чергу гурт «Партизан-бенд» виконує авторські пісні одного поета та музиканта — Максима Кушніра. Сам колектив складається з чотирьох учасників: автор пісень, вокаліст та гітарист Максим Кушнір, бас-гітарист Павло Бондаренко, гравець на перкусії — Віктор Шустов та, власне, Андрій Шульга — гітарист та аранжувальник.
— Як волонтери ми вже давно ведемо свою діяльність, ще з 2014 року. Тоді все починалося з гурту «Контрверсія». Ми організували благодійний концерт, де з Армією спасіння SOS нам вдалося зібрати близько 10 тисяч гривень і придбати тепловізор для наших бійців. Нам навіть у Маріуполі на «Червоній руті» вручили диплом та відзнаку за розкриття військово-патріотичної тематики, — згадує Андрій Шульга. — Я завжди був патріотом та мав просто бажання зробити якомога більше для наших хлопців. Просто боліла душа, і хотілося бути там, допомагати цим людям, підтримувати їх.
А от після знайомства із Володимиром Бурком музиканти почали поєднувати матеріальну допомогу бійцям із духовною.
— Ми побували у трьох місцях. Ми бачили багато зруйнованих будинків, вікна яких були забиті целофаном. За тисячу метрів від нас знаходились сепаратисти. Але, незважаючи на це все, люди продовжують там жити. Боляче й сумно було, коли по дорозі до цих міст зустрічалося багато могил загиблих військових… Коли ми туди їхали, було не стільки страшно, як боляче. І цей біль переважає над страхом, — говорить музикант.
Наступного місяця дует «Паралелі» планує їхати до Мелітополя, куди їх запросили виступати на захід, присвячений воїнам антитерористичної операції.
Бійці з великою радістю та повагою зустрічають волонтерів. Як зазначив пан Андрій, це те, що потрібно людям: підтримувати їх та підіймати бойовий дух.
— Це вже не перша акція, яку ми проводимо. Цього разу ми до дня артилериста побували у Новогродівці, Карлівці та на блокпосту «Республіка міст», — розповідає Володимир Бурко. — У Новогродівці командир дозволив нам провести концерт, приурочений до Дня ракетних військ та артилерії. Нам надали приміщення, ми розмістили апаратуру та зіграли для хлопців по декілька пісень.
Допомогою бійцям Володимир Бурко займається ще з 2014 року. Тоді у зоні проведення АТО загинув його син. Зараз волонтер разом із мешканцями області та обласного центру збирає допомогу для військових та чекає найближчим часом нової поїздки.
…У всі часи музика відігравала важливу роль у житті людини. Вона була потужною зброєю у боротьбі з ворогом, а звуки певних мелодій допомагали навіть лікувати різні захворювання. Недарма на деяких музичних інструментах епохи Ренесансу можна побачити надпис: «Музика лікує душу й тіло».
Аліна Кулик