15 лютого відзначається Стрітення Господнє

 • 17 лют. 2017 11:35
 • 840
  • Новина 15 лютого відзначається Стрітення Господнє Ранкове місто. Кропивницький
   
  15 лютого за церковним календарем відзначається Стрітення Господнє – одне з дванадцятьох найбільших свят у Православ’ї. В цей день, як і всі православні храми України, соборний Благовіщенський храм нашого міста був переповнений людьми, які прийшли, щоб у молитві зустрітися з Господом Богом, як це відбулося більше 2-х тисячоліть тому у Єрусалимському Храмі. Тоді зустрілися не лише старець Симеон та Богонемовля Іісус Христос – а й Старий та Новий Завіти. 
   На свято Стрітення існує традиція освячувати свічки. У молитві праведного Симеона Богоприїмця «Нині відпущаєши» Господь названий «Світлом на просвітлення язичників». У пам’ять про ці слова пророка у давній Церкві на свято Стрітення відбувалися масові процесії зі свічками.    У наш час символічне вшанування Христа-Просвітителя втілено в тому, що цього дня за церковним уставом здійснюється «Чин благословення свічок на Стрітення Господнє», де ми молимося, аби Господь уподібнив наші серця світильникам та запалив їх «невидимим вогнем», або «світлістю Святого Духа».
   У Благовіщенському храмі освячення свічок відбулося з самого ранку, перед звершенням богослужінь. Після відбулися Божественна літургія і водосвятний молебень, за якими підносилися молитви за мир в нашій Батьківщині. Для віруючих допомогою ктиторів храму була завезена вода з свердловини, яку у двох великих діжках освятив священник на молебні, і яку протягом святкового дня кожний мав змогу набрати для себе. А згодом служіння духовенства Благовіщенського храму продовжилося відвідуванням тюрми, слідчого ізолятору, лікарень та звершенням панахиди на Алеї Славі Рівненського кладовища.