Анна Ніжнікова: Чи збережуться 10 кіровоградських технікумів і коледжів – велике питання

  • 20 лист. 2017 15:06
  • 1606
    • Новина Анна Ніжнікова: Чи збережуться 10 кіровоградських технікумів і коледжів – велике питання Ранкове місто. Кропивницький

     

    Верховна Рада прийняла в першому читанні проект Держбюджету на 2018 й рік, який був підготовлений урядом. Відповідно до законопроекту Кабміну, місцеві бюджети, як мінімум, протягом шести місяців наступного року будуть за рахунок власних коштів фінансувати державні вузи I-II рівнів акредитації, розташовані на території місцевих громад.

    Тобто фінансування коледжів і технікумів, які знаходяться в різних населених пунктах і є структурними підрозділами інститутів, університетів і академій, буде здійснюватися виключно за рахунок місцевих бюджетів. За цей час нібито Кабмін повинен передати ці навчальні заклади в комунальну власність.

    – Навряд чи до наступного літа цей процес завершиться, – коментує це положення Держбюджету глава фракції ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ в Кіровоградській міськраді Анна Ніжнікова, – тим більше, що не всі громади можуть собі дозволити такі витрати.

    Так, в Кіровоградській області припиниться держзабезпечення Компаніївського технікуму ветмедицини Білоцерківського національного аграрного університету, Кіровоградського технікуму механізації сільського господарства, Кіровоградського комерційного технікуму, Кіровоградського будівельного коледжу, Кіровоградського машинобудівного коледжу ЦНТУ, Світловодського політехнічного коледжу ЦНТУ, Олександрійського політехнічного коледжу, Олександрійського технікуму Білоцерківського національного аграрного університету, Гайворонського політехнічного технікуму, Бобринецького технікуму ім. В.Порика Білоцерківського національного аграрного університету, – повідомляє Анна Ніжнікова.

    Паралельно, Міносвіти зобов'язане визначитися з переліком коледжів, які з 1 вересня будуть фінансуватися з коштів, передбачених у кошторисах ВНЗ, до яких вони належать. Принцип відбору поки не розроблений.

    За підрахунками Мінфіну, передача фінансування вузів I-II рівнів акредитації місцевим бюджетам буде коштувати 6 мільярдів гривень. В ОПОЗИЦІЙНОМУ БЛОЦІ вважають, що Кабмін зобов'язаний передбачити аналогічний розмір субвенції регіонам на покриття цих витрат.

    Андрій Тесленко, перший заступник голови Кіровоградської обласної організації ОПОЗИЦІЙНОГО БЛОКУ, додає: «Ситуація з фінансуванням цих навчальних закладів за рахунок бюджетів громад нагадує проблеми з закладами профтехосвіти, частина яких мала закритися, частина не отримувала вчасно коштів на зарплати та стипендії, на комуналку та інше».

    – Але головне – чи зможуть вижити в умовах таких реформ ці навчальні заклади? Чи отримають педагогічні колективи вчасно зарплату, а студенти – стипендію в цей перехідний період? Чи не відключать від електропостачання, газу, водо- і каналізаційного господарства ці навчальні заклади в період, коли буде проходити передача їхнього фінансування зі структури на структуру? – стурбована Анна Ніжнікова.