Антикорупційні заходи у військовій прокуратурі

 • 23 трав. 2016 13:53
 • 916
  • Новина Антикорупційні заходи у військовій прокуратурі Ранкове місто. Кропивницький

   

  У військовій прокуратурі Південного регіону України під керівництвом першого заступника військового прокурора регіону полковника юстиції Петра Візнюка відбувся навчально-методичний семінар.

  На першій сесії семінару обговорювалися питання організації роботи військових прокуратур гарнізонів щодо запобігання військовим адміністративним правопорушенням, друга сесія була присвячена запобіганню правопорушень, пов’язаних з корупцією.

  У заході, проведеному в режимі відеоконференції, взяли участь працівники відділів Головної військової прокуратури, Генеральної прокуратури України, управління представництва інтересів громадянина або держави, протидії корупції у воєнній сфері військової прокуратури Південного регіону України, військові прокурори гарнізонів та їх заступники, прокурори, які відповідають за ці напрями діяльності.

  Цікавим і повчальним був виступ прокурора відділу Головної військової прокуратури Валерія Голуба щодо методики здійснення прокурорського нагляду за додержанням уповноваженими особами законів під час притягнення до відповідальності військовослужбовців.

  Практичної спрямованості набула дискусія після виступів заступників військових прокурорів гарнізонів, присвячених виявленню та особливостям кваліфікації військових адміністративних правопорушень, передбачених ст. 172-10 – 172-20 КУпАП.

  Під час семінару офіцери поглибили знання у сфері прокурорського нагляду за виконанням адміністративного стягнення у виді арешту з утриманням на гауптвахті.

  Про роль військових прокуратур Південного регіону України у виявленні та запобіганні корупційних адміністративних правопорушень у 2015 – 2016 роках розповів прокурор відділу військової прокуратури регіону підполковник юстиції Сергій Додурич.

  Детально обговорено методику виявлення та особливості кваліфікації адміністративних правопорушень, передбачених ст. 172-4 – 172-9 КУпАП.

  Відбулася цікава і корисна розмова щодо типових недоліків, які допускаються при складанні протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, та особливостей розгляду протоколів у суді.

  Наприкінці семінару учасники заходу обговорили практичні питання здійснення повноважень прокурора відповідно до Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  Підводячи підсумки навчально-методичного семінару, Петро Візнюк відзначив, що семінар пройшов на високому рівні. Актуальні та важливі питання, винесені на обговорення, безумовно сприятимуть підвищенню якості прокурорської діяльності на вказаному напрямі.

  «Упевнений, що робота військових прокурорів регіону на даному напрямі надалі буде більш активною та результативною», - додав Петро Миколайович.