Банк ЄС впроваджує нову схему підтримки приватного сектору в Україні

  • 13 лют. 2017 14:37
  • 795
    • Новина Банк ЄС впроваджує нову схему підтримки приватного сектору в Україні Ранкове місто. Кропивницький
     
    Банк ЄС розпочав впровадження нової схеми підтримки приватного сектору в Україні та інших країнах Східного партнерства.
    У Києві розпочалося впровадження фінансованої ЄС програми, в рамках якої Європейський інвестиційний банк зможе підтримувати малі й середні підприємства (МСП) в Україні та інших країнах, які підписали Угоду про асоціацію.
    Метою "Ініціативи Схід" Угоди про глибоку та всеохоплюючу зону вільної торгівлі (ГВЗВТ) є посилення економічного розвитку в країнах, на які поширюється дія Ініціативи, шляхом надання фінансової та технічної допомоги МСП.
    «Приватний сектор сприяє зростанню та створює нові робочі місця в Україні. Нова ініціатива ЄС має додатково посилити цей сегмент національної економіки», – заявив Вазіл Гудак, віце-президент ЄІБ, під час проведення конференції для інформування зацікавлених осіб в Україні про можливості одержання фінансування від Банку ЄС.
     
    Група ЄІБ об’єднала зусилля з Інвестиційним фондом сусідства ЄС для забезпечення повного пакета інструментів, призначених для надання допомоги компаніям в Україні, Молдові та Грузії, в максимально ефективному використанні можливостей, які виникли внаслідок укладення з ЄС угоди про вільну торгівлю, що передбачає прогресивне усунення бар’єрів для торгівлі та узгодження стандартів цих країн зі стандартами ЄС.
    Внесок ЄС є частиною EU4Business, комплексної ініціативи Європейської комісії, що об’єднує фінансовані ЄС програми, спрямовані на підтримку розвитку МСП і покращення умов для підприємницької діяльності в регіоні Східного партнерства.
     
    ЄІБ – банк ЄС – фінансує проекти в Україні на підставі мандату ЄС щодо країн Східного сусідства, так званого мандату зовнішнього кредитування (МЗК). МЗК передбачає фінансування Банком країн Східного сусідства у 2014-2020 рр. на загальну суму в розмірі 4,8 млрд. євро для підтримки проектів, що є дуже важливими як для ЄС, так і для країн Східного сусідства у сфері розвитку місцевого приватного сектору, соціально-економічної інфраструктури та зміни клімату. Крім цього, Банк на власний ризик затвердив механізм фінансування Сусідства у розмірі 3 млрд. євро з метою підтримки країн Сусідства.