Безпечний відпочинок біля водойм
Найбільш приємний і корисний відпочинок улітку — відпочинок на воді. Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди треба пам’ятати про безпеку. На жаль, торік у водоймах Кіровоградщини потонули 42 особи, з яких троє — діти. При цьому було врятовано шістьох.
У Кіровоградській області кількість загиблих на водоймах збільшується майже щодня. Так, тільки за травень 2019 року загинуло п’ятеро осіб. Головною умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Але навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і дотримуватись правил поведінки на воді.
Загальні правила поведінки:
Відпочинок на воді (купання, катання на човнах) повинен бути організований у спеціально відведених для цього місцях.
Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби.
Купатися можна в спокійну безвітряну погоду при температурі води — не нижче +18 С, повітря — не нижче +24 С, а також тільки за умови гарного самопочуття.
Заходити у воду необхідно повільно, даючи можливість тілу адаптуватися до зміни температури повітря та води.
У воді варто знаходитись не більше 15 хвилин.
Відпочивати краще в затінку, не перегріватися.
Не рекомендовано купатися поодинці біля крутих, стрімчастих і зарослих густою рослинністю берегів.
Стрибати у воду можна тільки в знайомих водоймах, в яких вам відомі глибина та стан дна.
Під час купання не робіть зайвих рухів, не тримайте свої м’язи у постійному напруженні, не порушуйте ритму дихання, не беріть участі у великих запливах, не допускайте у воді грубих ігор, пов’язаних з обмеженням руху рук і ніг.
Не можна запливати за попереджувальні знаки, буї, бакени, залазити на них. Без необхідності, жартома, не кличте на допомогу.
Не рекомендовано використовувати для плавання дошки, камери від автомобільних шин та інше знаряддя, не передбачене для плавання.
Не можна пірнати у воду з дамб, причалів, дерев, човнів, катерів, стрімких берегів. Людям, які не вміють плавати, слід заходити у воду не глибше, ніж до пояса.
Дітей, які граються біля води, необхідно тримати постійно в полі зору. Купатися діти можуть тільки у присутності дорослих.
Не можна підпливати близько до плавзасобів, які проходять неподалік від місць масового купання людей.
Заборонено забруднювати воду і берег (кидати пляшки, банки, побутове сміття й т. д.), прати білизну і одяг у місцях, відведених для купання.
Заборонено купання після вживання алкогольних напоїв.
НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області
Нагадаємо: На Кіровоградщині на Трійцю потонуло двоє чоловіків