Благовіщення з міста святої Єлисавети

  • 2 квіт. 2016 10:17
  • 1145
    • Новина Благовіщення з міста святої Єлисавети Ранкове місто. Кропивницький

    .

     

    7 квітня відзначається свято Благовіщення Пресвятої Богородиці. Це четверте за своєю значимістю (після Паски, Різдва Христового та Трійці) свято, що не переноситься  навіть тоді, якщо співпадає у даті з Великоднем. У давні часи на території Київської  Русі  новий рік літозчисляли від дня Благовіщення (за старим стилем календаря), що дає підстави вважати цей день народно-релігійним святом.

    Власне, цей день приурочений величній події, про яку згадується у Євангелії від Луки (Гл.1), коли Архангел Гавриїл возвістив Діві Марії про таїну втілення Сина Божого. Саме з моменту цієї Благої Вісті Божий Син  розпочинає перші хвилини свого земного життя в непорочній утробі Діви. Для підсилення віри Пречистої у Всемогутність Бога , Архангел Гавриїл сповістив її про вагітність найближчої родички – праведної Єлисавети, –  котра була вже у літах і , вважалося, що не може мати дитину. Тож, як сказано у Євангелії, Діва Марія з поспішною радістю вирушила до праведної Єлисавети. Шлях від Назарета до Єрусалима вона пішки подолала за п’ять днів. Саме тому, за традицією Єрусалимської Церкви, на п’ятий день після Благовіщення  – 12 квітня – відзначається  день зустрічі (стрітення) Діви Марії та праведної Єлисавети, матері Іоанна Хрестителя, яка першою дізналася про велике таїнство Благовіщення.

    Ця зустріч багато в чому визначила життя усієї Християнської Церкви. Бо ж саме тоді Єлисавета від імені всього людства  назвала ще зовсім свою юну родичку  «Мати Господа Мого», а Свята Церква з перших століть величає її як Пресвяту Богородицю.

    Ім’я праведної Єлисавети у християнських народів завжди пов’язувалося  із Благовіщенням, із Євангельским благословінням. І ми, православні християни, разом  із представниками інших християнських конфесій, від імені мешканців нашого міста, що назване святим іменем праведної Євангельскої Єлисавети, дотримуючись давньої традиції християн часів Київської Русі, пропонуємо: починаючи від дня Благовіщення, вважати цей рік Роком Святої праведної Єлисавети  та, відповідно, – Роком фортеці Святої Єлисавети, звідки розпочалося  життя  нашого міста.

    Ці пропозиції в усній та писемній формі направлялися на адресу міської влади в січні-лютому цього року. Тому просимо всіх людей доброї волі, всіх християн міста, області, України підтримати це святе починання.

    Нехай уся Україна, вся Європа, увесь світ знають, що ми щиро бажаємо нашій землі, нашій країні, нашому краю миру та благополуччя, уклінно просячи  повсякчас  Господа нашого про це, та обстоюючи святе Євангельське  імення  Єлисавети  для нашого міста, нашого обласного центру, для самого серця  нашої України.