Бути чи не бути реконструкції Набережної у Кропивницькому?
Нещодавно громадський діяч Кропивницького Артем Стрижаков проінспектував хід робіт по проекту реконструкції Набережної.
Про це він написав пост на свій сторінці у Facebook.
- Проинспектировали ход работ по проекту реконструкции Набережной. Архитекторам спасибо, практически на энтузиазме продолжают трудиться над разработкой технической документации. По ответам на наши запросы в горсовет понимаем, что от власти нет ни содействия, ни полноценного финансирования. Рабочую группу, созданную по нашей инициативе и призванную контролировать процесс, – распустили. А куда делись 4 млн. грн., заложенные на проект в прошлом году, власть города объяснить не может. Прозрачность процесса городской власти не нужна, как и сама Набережная – это очевидно. В противовес – пример Тернополя. Молодежь презентовала проект, прогрессивный мэр поддержал и город получил новую набережную за год! Нашу реконструкцию нужно, как минимум, начинать в этом году. Люди уже устали от имитации властью работы, все хотят видеть новую Набережную, - йдеться у повідомлені.
Минулого року було виділено майже 4 мільйони гривень на реконструкцію Набережної. Проте освоїти змогли лише 560 тисяч гривень, які було направлено на розробку технічної документації. Натомість у 2019 році було виділено на реконструкцію об’єкта лише 1 мільйон гривень. Куди поділися решта коштів – чиновники дати відповідь не можуть.
Як стало відомо з відповідей на інформаційні запити, обіцяних нардепами грошей не було і минулого року, і нинішнього. У міністерстві фінансів України і в міністерстві регіонального розвитку стверджують, що «відповідна субвенція з держбюджету в 2019 році на реконструкцію центральної Набережної в місті Кропивницькому не передбачена».
Компанія-проектант ТОВ «АБРИС» Либідея » на чолі з директором, відомим у місті архітектором Володимиром Раком продовжують розробляти технічну документацію. Як зазначив архітектор, зараз важливо завершити розробку документації, захистити її та перейти до перших кроків. А саме – реконструкції на відрізку від вулиці Михайлівської до вулиці Островського. На думку громадського діяча Артема Стрижакова, команді архітекторів та проектантів набагато простіше працювалося б, якби місцева влада дійсно була зацікавлена у проекті та сприяла його реалізації. Якщо так і далі продовжиться, то реконструкція Набережної може розтягнутися на десятки років. До того ж, робочу групу, яка була створена за ініціативою Стрижакова, аби слідкувати та контролювати процес реконструкції, розпустили. Це, на думку громадського діяча, показує, наскільки місцева влада не зацікавлена у прозорості процесу.
- Проект реконструкції Набережної на конкурсі «Громадський бюджет» підтримали тисячі містян. Роботу над ним просто необхідно розпочати вже цього року. У першу чергу, потрібно відновити робочу групу. А місцева влада тим часом може зайнятися вирішенням питання з комунікаціями біля спортшколи. Зараз там кілометрова труба тепломережі великого діаметра, яка тягнеться аж до Шкільного мікрорайону - гріє лише кілька квартир. Цю ситуацію можна вирішити просто: перевести квартири на індивідуальне опалення і готувати територію до першого етапу реконструкції Набережної, - наголошує Артем Стрижаков.
Фото зі сторінки Facebook Артема Стрижакова