Бізнесмен із Кіровоградщини фінансував незаконні збройні формування

 • 26 лип. 2023 21:35
 • 603
  • Новина Бізнесмен із Кіровоградщини фінансував незаконні збройні формування Ранкове місто. Кропивницький
   
  Прокурори Кіровоградської обласної прокуратури скерували до суду  обвинувальний акт стосовно підприємця рф за фактом фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України (ч. 4 ст. 110-2 КК України).
   
  У провадженні було проведено спеціальне досудове розслідування  та встановлено, що обвинувачений  є бенефіціарним власником одного з місцевих підприємств, яке спеціалізувалося на видобутку та переробці каоліну, й мало сталі  зв’язки з підприємствами ворога. Цей підприємець входить до  складу акціонерів найпотужніших підприємств росії, що виконують замовлення військово-промислового комплексу  ворога та сплачують мільярдні суми податків та платежів до бюджету  країни-агресора. Кошти у подальшому спрямовуються на потреби  збройних сил рф, а також  фінансування незаконних збройних формувань, що задіяні у війні проти України.
   
  Російському бізнесмену інкримінується фінансування дій,  вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України (ч.4 ст.110-2 КК України). За цей злочин передбачено покарання до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
  Досудове розслідування – Управління СБУ в Кіровоградській області.
   
  Нагадаємо, що ще раніше, за клопотанням прокурорів  усі активи кропивницького підприємства  були арештовані та передані  Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами.