Центр цивільного захисту радить кропивничанам зміцнити імунітет

  • 11 жовт. 2016 13:08
  • 775
    • Новина Центр цивільного захисту радить кропивничанам зміцнити імунітет Ранкове місто. Кропивницький

     

      Імунітет виконує в організмі неймовірно важливу роль — оберігає від інфекцій, вірусів і мікробів. Це ціла система, що підтримує в нас здоров’я, бадьорість і витривалість. У одних людей імунітет міцніший з народження, і навіть під час епідемії вони легко уникають хвороби. Інші ж буквально з народження не припиняють хворіти, підхоплюючи різноманітні інфекції.

       Однак несприятлива екологія, нездоровий спосіб життя, стреси та інші фактори призводять до того, що навіть сильний імунітет з часом стає більш вразливим. Крім того, мікроби, віруси і бактерії, з якими ми так ретельно боремося, мутують, пристосовуючись до нових умов і нових ліків. Тож замість того щоб думати, який арсенал ліків закупити перед початком сезону застуд та епідемій, краще подумати про те, як зміцнити імунітет.

    Для підтримки імунітету необхідно дотримуватися простих правил:

    - частіше бувати на свіжому повітрі, здійснювати прогулянки в лісі або в парку;

    - стежити за своїм раціоном — свіжі фрукти та овочі, а також каші повинні постійно бути присутніми в меню. Також важливо не переїдати, зменшити кількість жирної, борошняної і смаженої їжі. Приймати їжу слід 3–5 разів на день невеликими порціями, обов’язково снідаючи;

    - займатися фізичними навантаженнями. Почати можна з легкої ранкової гімнастики, поступово переходячи до інтенсивніших навантажень. Чудово було б привчити себе до ранкових пробіжок на свіжому повітрі;

    - ворог нашого організму — це стрес. Тому необхідно намагатися зберігати максимально позитивний настрій, частіше посміхатися, уникати депресії. Психологи впевнені, що оптимізм — найкраща профілактика будь-якого захворювання;

    - хороший сон. Постійне недосипання призводить до збою роботи організму в цілому. Здоровий сон — запорука не лише гарного самопочуття, але і гарного настрою, продуктивної роботи і більш цікавого, різноманітного відпочинку;

    - лікарі також рекомендують фітопрепарати, які стимулюють імунітет, — на основі натуральних рослин, вирощених в екологічно чистих регіонах. Кожен із натуральних інгредієнтів має унікальну функцію, а їх поєднання дає змогу усунути шкідливі мікроорганізми і зміцнити власні захисні сили нашого організму. Збалансованість активних компонентів — це головна перевага аптечних фітопрепаратів перед народними засобами зміцнення імунітету. Сучасний ринок пропонує безліч таких препаратів.

    Варто звернути увагу!

       Багато хто зміцнює свій організм за допомогою загартовування холодною водою, однак не варто захоплюватися такими радикальними методами — це великий стрес для організму, можуть початися різні запальні процеси. Більш ефективним рішенням є контрастний душ. Він зміцнює не тільки імунну систему, але і стінки судин, а також привчає нас як до низької температури, так і до її перепадів, що надзвичайно важливо в холодну пору року.

       Часник і цибуля відомі своїми цілющими властивостями. Але необхідно пам’ятати, що велика кількість цих продуктів в раціоні може привести до подразнення шлунково-кишкового тракту.

       Важливо не «переборщити» з прийомом будь-яких вітамінів — наслідки їх передозування іноді набагато страшніше недоліку того або іншого вітаміну в організмі. Саме тому перед початком прийому вітамінів необхідно проконсультуватися з лікарем, здати певні аналізи — це допоможе підібрати комплекс саме тих вітамінів, яких в даний момент не вистачає організму для повноцінної роботи.

       Якщо ж ви все таки захворіли — обов’язково зверніться до лікаря, на ранніх стадіях всі хвороби лікувати набагато простіше, передає НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області.