Церква онлайн або, Як кропивничанам не забути про головне на Великдень 2020
Через поширення коронавірусу в Україні та світі Великдень цього року всі святкуватимуть удома. Президент України та очільники різних міст закликають громадян бути свідомими та не йти на релігійну службу. Натомість більшість церков уже навчилися пристосовуватися до теперішніх умов — служби онлайн. Про це з прес-секретарем Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви протодиаконом Іоанном Ганчином спілкувалася журналістка “Утреннего города”.
Нагадаємо, на Кіровоградщині більшість церков та соборів провели службу на Вербну неділю онлайн — у соцмережі Facebook. Наприклад, на сторінці у Facebook “Кіровогардська єпархія” церковнослужителі щодня публікують дописи про необхідність залишатись удома, можливість відвідувати служби віртуально та, навіть, подати поминальні записки та за здоров’я онлайн. Вони будуть дійсними і згаданими у великодній молитві.
— На Вашу думку, наскільки віртуальні служби можуть повністю (або частково) замінити реальні?
— Віртуальні служби ніяк не можуть замінити реальні, а особливо участь у таїнствах Сповіді та Причастя. Проте в сучасних умовах карантину, коли ми обмежені у пересуванні та масових зібраннях, служби онлайн можуть допомогти нам на відстані один від одного в плані місця перебування, а разом із тим духовно і сакраментально бути причетними спільній святковій молитві, утворюючи велику православну духовну спільноту. Молячись удома під час трансляції Літургії, ми можемо стати тими невеличкими вогниками чи символічними пасхальними свічечками, які завдяки молитві поєднуються та зливаються у єдине велике полум’я святкового пасхального світла. Настане той благословенний час, коли ми знову зможемо безперешкодно відвідувати храми і брати участь у храмових богослужіннях. Але зараз потрібно набратися терпіння і з розумінням поставитися до тих карантинних вимог, які продиктовані епідеміологічною ситуацією, що склалася в нашій країні.
— Про що головне не забувати людям у цей Великдень?
— Звичайно, відзначаючи церковні свята, ми не повинні забувати їхній глибинний зміст: події, які відзначаються, чи особистості, які вшановуються. На Пасху, за побутовою метушнею та кулінарними приготуваннями, ми не повинні забути про Воскреслого Христа. Ми повинні прагнути особистої зустрічі з Ним, бо Христос Воскрес для того, щоб бути присутнім всюди у нашому житті. Так, Він жив дві тисячі років тому, але Він не просто був, Він є — у цьому вся суть християнства. Тому бажаю, щоб кожен із нас у Пасхальний день відчув у серці радість від того, що Христос і для мене Воскрес, і для мене говорить, і зі мною залишається, і буде завжди зі мною як мій Господь, як мій Спаситель, як мій Бог.
Летиція Курята
Читайте також: За порушення карантину священиків штрафуватимуть.