"Червона зірка" канула в літу

 • 24 квіт. 2016 11:37
 • 2005
  • Новина «Червона зірка» канула в літу Ранкове місто. Кропивницький

  22 квітня 2016 року сталася історична подія – одне з найбільших підприємств сільськогосподарського машинобудування України ПАТ «Червона зірка» змінило свою назву, йдеться в офіційному повідомленні прес-служби.

  Під час загальних зборів акціонери підприємства одноголосно підтримали нову назву заводу «Ельворті» (Elvorti) - на честь засновників: англійських підприємців Роберта і Томаса Ельворті.

  По суті, дане перейменування – це повернення до історичної назви підприємства, яке свого часу було найбільшим виробником посівної техніки на території Європи.

  Варто зазначити, що зміна назви не пов’язана з так званим «законом про декомунізацію», адже рішення про повернення підприємству історичного імені було прийнято керівництвом підприємства ще у 2008 році. Саме тоді було затверджено план ребрендингу заводу, який поступово втілювався у життя.

  У рамках даного плану проводилась модернізація підприємства: впровадження нових технологій виробництва, заміна обладнання, переоблаштування виробничих площ тощо.

  Наступним кроком стало виведення на ринок принципово нових та модернізованих машин: широкозахватних посівних комплексів, сівалок точного висіву, культиваторів, обприскувачів –техніки, яка відповідає вимогам споживача і здатна конкурувати на світовому ринку сільгосптехніки.

  З 2013 року підприємство почало використовувати подвійний логотип CHERVONA ZIRKA/ELVORTI для маркування своєї продукції.

  І ось, нарешті, сам завод-виробник повернув собі історичну назву «Ельворті».

   

  Довідка про підприємство:

  ПАТ «Червона зірка» - провідний виробник посівної та ґрунтообробної техніки в Україні. Підприємство орієнтується на проектування сільгоспмашин світового рівня, призначених для  роботи  із застосуванням сучасних технологій обробітку грунту. Керування усіма аспектами діяльності ПАТ «Червона Зірка» здійснюється за єдиними принципами в рамках єдиної інтегрованої системи менеджменту, що відповідає вимогам системи ISO 9001:2008 (ISO 9001:2009). Частка  експорту  в обсягах  реалізації  продукції  становить біля 55%.

  У 2015 році обсяг реалізації продукції ПАТ «Червона зірка» зріс на 550 одиниць. Чистий дохід (виручка) від реалізації продукції станом на 01.01.2016 р. – 654,8 млн. грн. Збільшився обсяг реалізації за 2015 рік на ринках Європейського союзу на 40%. За 2015 рік компанія перерахувала 40,8 млн. грн. податків та зборів до бюджетів всіх рівнів. За 2015 рік обсяг капітальних інвестицій склав 140,4 млн. грн. Підприємством заплановано подальше збільшення обсягів виробництва та обсягів реалізації продукції на 25%.

   

  Історична довідка:

  Завод Роберта і Томаса Ельворті був заснований у 1874 році у місті Єлисаветград. З невеликої майстерні по ремонту, підготовці машин, які завозилися з Англії, згодом перетворився у велике підприємство по виробництву сільгосптехніки.

  У 80-ті роки ХІХ століття завод «Ельворті» став одним з найбільших спеціалізованих підприємств по виготовленню сільськогосподарської техніки в Європі.

  В 90-х роках ХІХ століття на заводі «Ельворті» розпочато виробництво дискових сівалок. Продукція підприємства отримувала медалі та призи на різноманітних міжнародних виставках.

  Акціонерне товариство «Р. і Т. Ельворті» мало представництва в 52-х містах, а також у Лондоні і Нью-Йорку.

  У 1913 році на заводі працювало більше 3-х тисяч чоловік. У цей же період завод виготовив 38 345 одиниць сільгоспмашин. Під час Першої світової війни на заводі виготовляли снаряди, міни, міномети та інше воєнне спорядження. В кінці 1917 року на заводі працювало більше 7000 чоловік.

  У 1919 році рішенням Вищої ради народного господарства України завод «Ельворті» був націоналізований і перейменований на «Перший державний машинобудівний завод міста Єлисаветград».

  За рішенням Єлисаветградської ради, 17 листопада 1922 року завод отримав назву «Красная звезда».

  Під час Другої світової війни більш ніж 84% виробничих площ заводу «Красная звезда» було зруйновано. Після звільнення Кіровограда (8 січня  1944 р.) завод почав відбудовуватися, і до кінця року було вироблено 262 сівалки.

  У 2003 році завод перейменовано на «Червона зірка».

  У 2004 році, до 130-річчя заводу був побудований пам'ятник засновникам заводу - англійським підприємцям братам Роберту і Томасу Ельворті, який розташований біля колишнього житлового будинку Ельворті. В цьому будинку створено музей історії заводу «Червона зірка».

  У 2004 році Кіровоград з візитом відвідали нащадки Роберта і Томаса Ельворті: Майкл і Роджер Кларксон-Вебб.