Чи передбачені фінансові стимули для роботодавців, які працевлаштовують осіб з інвалідністю?

 • 28 серп. 2023 09:44
 • 271
  • Новина Чи передбачені фінансові стимули для роботодавців, які працевлаштовують осіб з інвалідністю? Ранкове місто. Кропивницький

  Так, передбачені.

  Насамперед зазначимо, що фінансування заходів з працевлаштування осіб з інвалідністю здійснюється як за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, так і за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.

  Правові підстави для надання фінансових стимулів передбачені законами України “Про зайнятість населення”, “Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні” та низкою постанов Кабінету Міністрів України.

  За рахунок відповідних коштів відшкодуються витрати на оплату праці осіб з інвалідністю. Також передбачені фінансові стимули на покриття витрат роботодавця на створення робочих місць для осіб з інвалідністю.

  Так, урядовою постановою від 27 грудня 2006 року № 1836 (із змінами) затверджено Порядок надання дотації роботодавцю за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю на створення спеціальних робочих місць для осіб з інвалідністю, зареєстрованих у державній службі зайнятості.

  Постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 № 893 затверджено Порядок надання роботодавцям компенсації фактичних витрат за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю.

  Ознайомитись з текстом Порядку надання дотації роботодавцю за рахунок коштів Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю на створення спеціальних робочих місць для осіб з інвалідністю, зареєстрованих у державній службі зайнятості, можна на парламентській вебсторінці http://surl.li/kkkqr

  Ви роботодавець і працевлаштовуєте осіб з інвалідністю – читайте найближчим часом на сторінці Кіровоградського обласного центру зайнятості у соціальній мережі Facebook про основні положення постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2023 № 893.

  Кіровоградський обласний центр зайнятості