Чи став би Олег Винник здавати кров у Кропивницькому?
Нещодавно мегапопулярний співак Олег Винник став донором у Черкасах. Як відомо Винник родом саме з Черкаської області і у такий спосіб вирішив популяризувати донорство серед своїх земляків та підтримати відкриття нового центру Biopharma Plasma у рідному місті.
Уявити собі українську зірку, яка здає кров у Кропивницькому складно. Адже самі мешканці міста та області не дуже поспішають ставати донорами. Мабуть відсутність і матеріальної і внутрішньої моральної мотивації та підсвідомий страх і недовіра до української медицини стримують людей.
Що ж такого у Черкасах? Там компанія Biopharma взяла в оренду обласний центр крові та перетворила його в сучасний європейський центр з новітнім обладнанням. Biopharma – одне з тих українських підприємств, яке можна назвати надбанням України, її гордістю. Компанія єдина в Східній Європі вже 50 років виробляє препарати з плазми крові людини: фактор VIII – життєво необхідний препарат для хворих на гемофілію; альбумін – кровозамінник, який переливають при втратах крові, імуноглобуліни – білки крові, які підвищують опірність організму до хвороб. Країн, які володіють подібними технологіями виробництва препаратів з плазми крові – трохи більше десяти у світі.
Для забезпечення України в ліках потрібна плазма. З цією метою Biopharma шукає взаємодію з обласними радами пропонуючи їм інвестиції у обласні центри крові що передбачає повну зміни в підходах до роботи, методиках роботи з донорами, встановлення найбільш сучасного обладнання, ремонт приміщень, створення повноцінного донорського руху у регіоні. Словом – абсолютне та докорінне осучаснення застарілих закладів.
Таке співробітництво між бізнесом та місцевою владою вперше було налагоджено у Сумах і дало настільки гарний ефект для усіх зацікавлених сторін, що стало поширюватися у інші регіони. Тепер ось центр відкрито у сусідніх Черкасах. В реконструкцію вкладено понад $3 млн. власних коштів компаніі. Поточна потужність центру Biopharma Plasma Черкаси 6 840 літрів компонентів крові для лікарень та 21 780 літрів плазми для переробки в препарати. Це дозволяє повністю забезпечити лікарні області якісними компонентами крові та препаратами з плазми.
Президент Biopharma Костянтин Єфименко запевнив, що Черкаси отримали низку переваг з відкриттям станції. По-перше, донорам надається доброзичливий сервіс, кожен етап їх перебування в закладі відповідає сучасним стандартам. По-друге, введено обов'язкове тестування ВСІХ компонентів крові методом ПЛР – це виключає можливість інфікування реципієнтів на ВІЛ, сифіліс, гепатити. В Україні тисячі хворих було інфіковано СНІД та гепатитами під час переливання недостатньо добре перевіреної крові. Ця проблема актуальна і нині. В переважній більшості українських лікарень та центрів крові відсутні сучасні технології, які давали б 100-процентну впевненість у відсутності небезпечних хвороб у крові. З початком роботи центру Biopharma Plasma для Черкащан такої загрози більше не існує.
І третє, і найголовніше – родичам хворих більше не треба шукати донорів – цим займається центр. У центрі крові завжди є незнижуваний триденний запас компонентів. Хворі не платять за компоненти крові, лікарня лише має оформити замовлення відповідним чином.
При цьому усім донорам проводиться безкоштовний швейцарський тест на антитіла до COVID-19!
Здається, це варто довіри. Ян Балт – голова Асоціації виробників препаратів із плазми у 2006 – 2018 роках, що був присутній на відкритті центру крові у Черкасах, дав йому високу оцінку: «Побувавши у багатьох центрах крові у світі можу сказати, що український центр компанії Biopharma один з найкращих у світі і за наявністю обладнання і за зручністю для донорів, а це спонукає людей ставати донорами і тим самим рятувати життя іншим людям».
Чи не вартий і нашої уваги досвід сусідньої області?
Український співак Олег Винник здає кров після відкриття нового плазмацентру в Черкасах