Чи зніме Кабмін карантинний зашморг із шиї преси Кіровоградщини та України?
Сьогодні, 16 квітня, зажеврів промінчик надії на те, що уряд таки дозволить продавати українські друковані видання під час карантину. Про це повідомляє «Утренний город» із посиланням на інформацію Національної спілки журналістів України (НСЖУ).
Зокрема, йдеться про офіційний лист із проханням посприяти забезпеченню безперебійної роботи друкованих ЗМІ, з яким НСЖУ звернулась до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Також Спілка наполягає на відновленні роботи точок роздрібного продажу преси.
– Дуже прикро і незрозуміло, чому людей позбавили можливості отримувати свої улюблені газети в роздріб. Адже під час екстремальних ситуацій саме преса є джерелом достовірної інформації та спілкування для багатьох людей, які опинились зачиненими у чотирьох стінах. Катастрофічне зменшення точок роздрібного продажу преси співпало з іншими важливими факторами, від яких залежить життя редакцій: зменшенням рекламних бюджетів у рекламодавців, багаторазовим підвищенням вартості послуг Укрпошти, а також постійне зростання поліграфічних послуг. Не лише «Первая городская газета», а й сотні інших українських видань опинились у патовій ситуації, - зазначає редактор видання Людмила Макей.
– В умовах надзвичайної ситуації важливо безперебійно та своєчасно інформувати громадян про першочергові заходи, які вживає місцева влада для подолання епідемії, – зазначає головний редактор газети «МИГ» Геннадій Дерибас із Запоріжжя.
– Колективи видань працюють, газети друкуються, а потрапити до читача їм досить складно. Річ у тому, що навіть потужні мережі дистрибуції в Запоріжжі, Мелітополі, Бердянську згорнули свою діяльність. Власники точок роздрібного продажу преси та місцева влада готові забезпечити умови для відкриття та функціонування таких місць з урахуванням дотримання необхідних санітарних та протиепідемічних заходів.
– Представники місцевої влади не проти відкриття мережі кіосків «Преса»», – зауважує видавець газети «Гривна» Михайло Новицький з Херсону. – Але вся галузь, яка пов’язана з видавництвом, чекає від Кабміну чіткого розпорядження щодо безперешкодної роботи під час карантину всього виробничого ланцюга.
З метою забезпечення доступу населення України до інформації, Національна спілка журналістів України закликала внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», а саме додати «підприємства, які працюють у галузі засобів масової інформації, зокрема точки продажу преси, друкарні, редакції, логістичні підприємства у сфері доставки паперу та друкованих видань» у перелік виключень.
Нагадаємо, що ще 27 березня Кабінет міністрів отримав звернення Української Асоціації Медіа Бізнесу, Національної Спілки Журналістів України, та Асоціації Незалежних Регіональних Видавців України щодо невідкладних заходів для підтримки інформаційної безпеки населення України в умовах карантину, у якому теж йшлося про необхідність дозволу на роботу кіосків преси.
Читайте також: Уряд схвалив постанову про електронні паспорти у застосунку Дія