Чим корисні обійми? І чи люблять обійматися кропивничани?
Уже майже 40 років у грудні відзначають одне із найтепліших свят зими — Міжнародний день обіймів.
Цю традицію започаткували європейські студенти-медики у 70-х роках ХХ століття, стверджуючи, що обійми корисні для здоров’я та емоційного стану.
Учені впродовж багатьох років називають звичку обійматися «еліксиром» молодості та здоров’я, який не лише поліпшує самопочуття, а й змушує організм повільніше старіти.
То чим же корисні обійми?
Під час обіймів у організмі виробляється гормон, який допомагає побороти поганий настрій.
Обійми покращують роботу серцевосудинної системи, стабілізують кров'яний тиск.
Люди, які часто обіймаються, рідше хворіють, адже щирі обійми зміцнюють імунітет.
Лікарі виписують такий «рецепт щастя»: щоденні «дози» обіймів приймати приблизно 8 разів на день від людей, які вам подобаються.
Кропивницька психологиня Оксана Клименченко вважає обійми однією із мов любові.
— Позитивні емоції дійсно благотворно впливають на здоров’я та психологічний стан людини. До того ж дотики зменшують кількість кортизолу — гормону стресу, тим самим усуваючи напругу і посилаючи мозку заспокійливі сигнали, — повідомляє психологиня.
Дитячий психолог Світлана Медяник називає обійми знаком прийняття однією людиною іншої. А батьківські обійми для дитини особливо важливі, бо це — фізичне вираження любові та прийняття дитини такою, як вона є, особливо в моменти, коли малеча переживає негативні емоції.
— Згадаймо, коли дитина маленька, вона постійно в обіймах, що дає їй відчуття захисту та внутрішньої душевної гармонії. Обійми для немовляти — це основа душевного спілкування з нею. Після проведення дослідів із немовлятами (групу немовлят поділили на тих, яких відвідували близькі, брали їх на руки, пригортали, спілкувалися, і тих, що просто годували, змінювали білизну, але емоційної близькості не давали) зробили висновки, що перші дітки краще їли, були менш хворобливими та більш емоційно позитивними. Психологи радять для спокійного та позитивного життя дитини давати їй прийняття, обіймаючи не менше 8 разів на день, — говорить Світлана Медяник.
Свято обіймів стало настільки популярним у ХХІ столітті, що були навіть придумані різного роду флешмоби: «Безкоштовні обійми», "Давайте обіймемося" та "Обійми без кордонів". Цього дня, як правило, обіймають не лише друзів та знайомих, а й зовсім чужих людей, звісно, якщо вони не проти. За легендою, під час дружніх обіймів люди обмінюються душевним теплом.
А кого обійняли цього дня ви?
А чи люблять обійматися кропивничани?
Дмитро: Люблю обійми. Для мене це — як символ того, що людина відкрита перед тобою, що вона хоче розділити з тобою ті почуття, які зараз переживає. Обійми — це ще й спосіб відчути тепло людини, її настрій та енергію, що йде від неї.
Марія: Обійми — це приємно. Людина ніби відкривається перед тобою, віддає частинку себе, пускає до свого мікросвіту. А після довгої розлуки обійми — це для мене спосіб сказати: «Я тебе люблю». І обійняти так міцно, наскільки вистачить сил. Найбільше люблю обійми моєї донечки. Це неймовірне щастя.
Василь: В обіймах я дуже вибірковий, до абикого тиснутися не буду. Але якщо й обіймаю — то посправжньому, з почуттями. Це викликає позитивні емоції і почуття довіри до людини. Хоча обіймаюсь я не дуже часто, але люблю це робити.
Руслана: Не завжди люблю обійматися з людьми, тільки коли настрій є або давно не бачилися. Обійми з близькими людьми окрилюють та якось заряджають. Іще дуже мило, коли я приходжу на роботу (працюю в школі) — і дітки біжать обійматися. Це додає сил у роботі.
Аліна Кулик