Чорнобиль не має минулого часу

 • 21 квіт. 2016 08:58
 • 921
  • Новина Чорнобиль не має минулого часу Ранкове місто. Кропивницький

  22 квітня 2016р. о 14 год. в Орхуському центрі екологічної  інформації  ОУНБ ім. Д.І. Чижевського відбудеться засідання круглого столу “Чорнобиль не має минулого часу”, приуроченого 30-й річниці з дня Чорнобильської трагедії .

  26 квітня 2016 року виповнюється тридцять років з дня аварії на Чорнобильській АЕС. З того часу в різні мови світу увійшло українське слово “Чорнобиль”. Для всього людства воно стало синонімом страшної техногенної катастрофи й величезної екологічної біди. Цей день - День  пам’яті Чорнобильської трагедії - пам’яті про найбільшу техногенну катастрофу та вшанування героїзму пожежників, військовослужбовців, медиків та інших громадян, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

   Аварія на Чорнобильській АЕС мала, має і, на жаль, ще довго матиме значний вплив на стан навколишнього середовища України та сусідніх з нею країн. Серед усіх трагедій, які перенесло людство, Чорнобильська катастрофа не має аналогів за масштабами забруднення навколишнього середовища. Ці наслідки вивчаються й досі.

  Мета проведення круглого столу: довести до відома громади регіону дослідження сучасного стану подолання наслідків техногенної катастрофи, радіологічну ситуацію, рекомендації фахівців  щодо охорони довкілля та здоров’я людей.

  Теми, що пропонуються до розгляду:

  - перспективи розвитку атомної енергетики в Україні з врахуванням досвіду Чорнобильської катастрофи та аварій на інших атомних електростанціях;

  -  шляхи перенесення радіонуклідів у довкіллі;

  - сучасний стан екологічної ситуації в Кіровоградській області;

  - радіаційні аварії: Чорнобильські ризики для Кіровоградщини та ін.

  В роботі круглого столу візьмуть участь  представники державних установ, науковці та викладачі ВНЗ,  екологи, представники обласного та міського осередків Всеукраїнської екологічної ліги, члени  екологічних громадських організацій та інші.

   Засідання відбудеться у Орхуському центрі екологічної інформації (IIповерх) обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського за адресою: м. Кіровоград, вул.  Велика Перспективна, 24