"Чута-Фест" - ще один крок до національного відродження

 • 21 серп. 2016 09:50
 • 1325
  • Новина «Чута-Фест» - ще один крок до національного відродження Ранкове місто. Кропивницький

  Створена майже на голому ентузіазмі місцевим мешканцем Володимиром Вознюком, садиба охоплює декілька великих земельних ділянок по обидва боки невеличкого струмка, який насправді виявився річкою Інгулець. Садиба мала декілька локацій, що дозволяли й виставку живопису розташувати, і майданчик для поетичних гутірок біля струмка розгорнути, й потужну сцену змонтувати.  І, звісно, неабиякою увагою користувався "залізний" музей під відкритим небом, де всі бажаючі мали змогу узріти  розкопані Вознюком на місцевих теренах і знаряддя сільскої праці, і коток від німецького танка та піхотне спорядження часів Другої світової, і різноманітну екзотику на кшталт передньої вилки з амортизаторами чи то до мотоцикла, чи то до велосипеда.

  Звичайно, яка ж гостинність без місцевих делікатесів. Медовари й кашовари, кондитери й травники частували різноманітними напоями та закусками. Військові притягли УАЗиком й польову кухню, з якої частували гостей та селян справжньою армійською кашею.

  Своїм співом та танцями гостей розважали творчі колективи й виконавці місцевих громад, які після виступу нагороджувались пам"ятними дипломами. Не обійшлося й без казусу - оголосивши зі сцени про патронат заходу нардепом Костянтином Яринічем, ведуча запросила його на сцену. Але заклик полетів у порожнину - обранець проігнорував захід, чим викликав як сміх, так і репліки про неповагу з боку присутніх.

  Завершували свято барди та столичний гість Сергій Василюк - лідер гурту "Тінь Сонця", хіти якого відомі всій Україні.

  Ясна річ, хотілося б бачити подібні фестивалі естафетною традицією. Проте всі розуміють, що без потужної фінансової, владної та громадської підтримки це стане лише самореалізацією окремих ентузіастів. Але й такого роду волонтерство не має вічної сили. Проте саме таким чином ми можемо відродити наші традиції й збудувати ту країну, яку декларуємо з високих трибун.