День народження культурно, пізнавально та весело

 • 26 квіт. 2016 16:53
 • 1124
  • Новина День народження культурно, пізнавально та весело Ранкове місто. Кропивницький

  22 квітня 2016 року виповнилося 18 років із дня створення Державної пенітенціарної служби України. З цієї нагоди для персоналу Олександрівського виправного центру (№ 104), за підтримки первинної профспілкової організації установи було організовано екскурсію по національному історико–культурному заповіднику «Чигирин».

  На початку екскурсії працівники виправного центру відвідали музей Богдана Хмельницького, який було відкрито 25 грудня 1995 року. Він розмістився у приміщенні колишньої повітової управи. У залах музею Б. Хмельницького висвітлено теми, які розкривають військову, державницьку та зовнішньополітичну діяльність гетьмана, розповідають про історію гетьманської столиці – міста Чигирин. Музейне зібрання нараховує близько 2000 експонатів. Значну частину музейної колекції складають твори українського образотворчого мистецтва.

  Наступним етапом відвідування виданих місць міста Чигирин був похід  до історико-архітектурного комплексу “Резиденція Богдана Хмельницького”, який споруджений у 2004-2009 рр. На тому місці, де в середині XVII століття розташовувалася гетьманська столиця, збудовані копії споруд укріпленої резиденції Хмельницького. Комплекс складається з оборонних стін, в'їзної брами з вежею, гетьманського будинку, військової канцелярії, скарбниці (казни), куреня козацької охорони та господарських будівель. Біля резиденції розташований відбудований на колишньому місці оборонний храм Святого Петра і Павла. Поруч з ним встановлено пам'ятник митрополиту І. Нелюбович-Тукальському, який в XVII ст. був настоятелем храму.

  На завершення екскурсії працівники установи піднялися на вершину замкової гори до пам’ятника гетьману Богдану Хмельницькому, який був відкритий в 1967 році. Також оглянули Бастіон Дорошенка (Тюрма Дорошенка) — фортифікаційна споруда (бастіон), зведена у XVII столітті, як один із основних бастіонів Чигиринського замку, що був відновлений у 2007 році. Бастіон був однією зі складових частин фортечного комплексу на Богдановій горі, котрий був основним опорним пунктом під час чигиринської облоги у 1677—1678 роках.

  Даний захід залишив багато вражень та позитивних емоцій у колективу Олександрівського виправного центру (№104).

   

   

   

   

   

   

   

  Марина Сінчук