Денис Монастирський: Ми ідентифікуємо тих, хто персонально брав участь у катуванні українців – маємо сили та засоби

 • 3 лист. 2022 13:38
 • 469
  • Новина Денис Монастирський: Ми ідентифікуємо тих, хто персонально брав участь у катуванні українців – маємо сили та засоби Ранкове місто. Кропивницький
   
  Ми ідентифікуємо тих, хто персонально брав участь у катуванні українців – маємо сили та засоби. Про це в інтерв’ю Суспільному розповів Міністр внутрішніх справ України Денис Монастирський, інфомує Міністерство внутрішніх справ України.
   
  Наразі у Харківській області було виявлено 23 катівні, три - у Херсонській та одну - в Донецькій. Зокрема, лише на території Куп'янська було 8 катівень.
   
  За словами очільника МВС, проводиться масштабна робота з документування злочинів та встановлення осіб, причетних до знущання з українців у катівнях.
   
  - Я оптимістично дивлюся на питання встановлення фігурантів цих справ. Деяких з них - ми вже розуміємо, хто там перебував безпосередньо. Зокрема, якщо ми говоримо про Балаклію, то це ОМОН з Тольятті... Зараз ми ідентифікуємо, хто персонально брав участь у катуваннях наших громадян там, - сказав Денис Монастирський.
   
  Міністр розповів, що найбільше його вразила саме катівня в Балаклії: «Вона була на місці поліцейського відділку. І там в камерах могли одночасно триматися до 40 осіб, за словами свідків, через цю катівню проходили сотні людей».
   
  Очільник МВС повідомив, що російські окупанти застосовували до людей електричний струм, побиття, різноманітні знущання, зокрема - виривали нігті.
   
  - На сьогодні у розпорядженні поліції є понад 25 тисяч годин аудіопереговорів окупантів, де вони говорять про свої злочини. Переконаний, що ми зможемо встановити, хто саме це вчиняв, - наголосив Денис Монастирський.