Депутати Європарламенту закликають Україну продовжувати боротьбу проти корупції
Депутати Європарламенту закликають Україну продовжувати боротьбу проти корупції та уникати пасток
22 березня делегація Європарламенту до Парламентського комітету асоціації між ЄС та Україною у співпраці з Європейською Комісією провели захід, присвячений підбиттю підсумків боротьби проти корупції в Україні.
Депутати Європарламенту разом з Єврокомісаром з Європейської політики сусідства та перемовинами про розширення Йоганнесом Ганом, представниками української влади, громадських організацій, очільниками антикорупційних органів та науковими експертами розглянули досягнення та виклики у боротьбі проти корупції в Україні. За результатами зустрічі парламентарі Даріуш Росаті (Європейська народна партія; Польща), Ребекка Гармс (Зелені/Європейський вільний альянс; Німеччина) та Міхаель Ґаллер (Європейська народна партія; Німеччина) зробили таку заяву:
“Сьогоднішній захід підтвердив, що інституції ЄС спільно продовжують приділяти значну увагу успішній боротьбі проти корупції в Україні. Організація таких дискусій не означає, що ми у відносинах з Україною бажаємо зосереджуватися лише на негативних речах. Навпаки. Обмін думками показав, що у нас є хороші підстави для надії. Боротьба проти корупції відбувається не лише за допомогою створення відповідних органів, але й також через багатий спектр галузевих дій, які значно сприяють зменшенню можливості для корупції в багатьох сферах. Важливу роль для досягнення цієї цілі відіграють реформи в енергетичному секторі, приватизація державних підприємств, децентралізація чи нові механізми здійснення державних закупівель.
Сьогодні ми чітко заявили, що всі ці одночасні процеси заслуговують на подальше заохочення та консолідацію, але й також те, що всі спроби послабити ці досягнення не залишаються непоміченими. Зокрема, нас занепокоїла низька вірогідність перегляду найближчим часом закону, який зобов’язує громадських активістів, які працюють у сфері боротьби з корупцією, подавати електронні декларації активів. Також висока вірогідність того, що створення Вищого антикорупційного суду - дискусії навколо якого точаться вже багато місяців - триватиме ще щонайменше рік.
На жаль, ми бачимо значний опір. Невиконання всіх вимог призводить до значних збитків для України. Наприклад, відсутність ефективної системи перевірки електронних декларацій статків стала однією з причин відмови виділити останній транш макрофінансової допомоги ЄС для України у розмірі 600 мільйонів євро.
Ми вважаємо, що всі відповідальні органи влади України мають бути рішучими й спільно боротися проти корупції. Вони мають закріпити це зобов’язання у стратегічних документах, визначаючи пріоритети та чіткі терміни їх реалізації. Боротьба проти корупції має стати відповідальністю кожного. У такий спосіб освіта відіграє надважливу роль у питанні зниження терпимості до корупції.
Ми рішучі у наших намірах й надалі уважно слідкувати за останніми подіями та продовжувати такі діалоги – зокрема, в Україні, з нашими партнерами у Верховній Раді”.
Європейський Союз складається з 28 держав-членів та їхні народів. Це унікальне політичне та економічне партнерство, засноване на цінностях поваги до людської гідності, свободи, рівності, верховенства права і прав людини. Понад п’ятдесят років нам знадобилось для створення зони миру, демократії, стабільності і процвітання на нашому континенті. Водночас нам вдалось зберегти культурне розмаїття, толерантність і свободу особистості. ЄС налаштований поділитись своїми цінностями та досягненнями з країнами-сусідами ЄС, їхніми народами.
Нагадаємо: Кропивничанка розповідає про Восьме березня по–норвезьки