Депутати Кіровоградської облради ухвалили рішення про скорочення ліжкового фонду

  • 21 лист. 2016 18:06
  • 1012
    • Новина Депутати Кіровоградської облради ухвалили рішення про скорочення ліжкового фонду Ранкове місто. Кропивницький
     
    Попри заклики свободівців, депутати Кіровоградської облради ухвалили рішення про скорочення ліжкового фонду у медзакладах області.
    18 листопада 2016 року в ході 7 сесії Кіровоградської обласної ради на голосування був винесений проект рішення «Про стан функціонування лікувально-профілактичних закладів в Кіровоградській області в умовах проведення оптимізації медичної мережі та структури ліжкового фонду».
    Як зазначено в коментарі до порядку денного, виданого на руки депутатам, фактичними завданнями прийняття даного рішення було «опрацювання моделей функціонування медичних закладів за умови проведення оптимізації стаціонарного ліжкового фонду в 3 етапи», а також «вивільнення надлишкових площ приміщень в медичних закладах для використання в іншому форматі». По-суті, перше означає скорочення ліжкового фонду, а друге – дозвіл на різні форми використання приміщень, зі здачею в оренду включно. 
    Депутати фракції ВО «Свобода» в Кіровоградській обласній раді категорично заперечують необхідність прийняття подібних рішень. Перед розглядом даного питання виступив заступник голови обласної ради, свободівець Ігор Степура. Зокрема, він зазначив, що рішення щодо медичної галузі слід приймати зважено, з урахуванням інтересів і потреб місцевих громад. В разі, якщо медичні заклади не забезпечені всім необхідним, обласна рада має потурбуватися про їх фінансування, але не про скорочення і ліквідацію.
    «Якщо десь на Печерських пагорбах було прийняте рішення про оптимізацію, то інші обласні ради в Україні приймають звернення до Києва з проханням його відмінити і не скорочувати ліжковий фонд. Чому ми маємо йти на поводу таких рішень? Наші громадяни на місцях не поділяють думку про скорочення. Якщо обласна рада має іншу думку, ніж громадяни, то це неправильно. Ми маємо чути, коли до нас звертаються. Якщо нам кажуть, що треба зберегти медичний заклад, то треба на це зважати. Чи ми погоджуємося з політикою скорочення ліжкового фонду медичних закладів? Я закликаю не погоджуватися з такою політикою знищення закладів охорони здоров’я в області», - наголосив Ігор Степура, звертаючись до депутатів. 
    Але, всупереч здоровому глузду та проханням місцевих громад будь-якою ціною зберегти їх медичні заклади, ганебний проект рішення депутати таки ухвалили. «Проти» проголосували лише четверо депутатів від ВО «Свобода». 12 обранців «утрималися», напевно, не бажаючи нести відповідальність перед громадою за те чи інше рішення. 
    В підсумку, «за» скорочення ліжко-місць в медзакладах області проголосували в повному складі фракції БПП «Солідарність», Радикальної Партії Ляшка, а також представники партій «Наш Край» і «Самопоміч» Хоча, справедливості заради, варто зазначити, що по одному депутату з РПЛ та «Самопомочі» та БПП «Солідарність» на сесії були взагалі відсутні. 
    Але найбільш розрізненою в поглядах на оптимізацію закладів охорони здоров’я виявилася політична партія ВО «Батьківщина». Переважна більшість членів фракції утрималися від голосування, три депутати були відсутні і четверо підтримали проект рішення (голова облради О. Чорноіваненко та депутати М. Коваленко, О. Чумак і Л. Орлов).
    Отже, можемо робити висновки щодо співвідносності передвиборчих обіцянок про задекларовану в них майбутню працю на благо громад і реальністю.