Держава фінансує 100% потреб шкіл відповідно до їх запитів

 • 31 серп. 2016 09:45
 • 994
  • Новина Держава фінансує 100% потреб шкіл відповідно до їх запитів Ранкове місто. Кропивницький
   
   
   
   
   
                     
   
   
  Ініціатива прямої дії #ВКЛЮЧАЙСЯ закликає батьків не підтримувати нелегальний збір коштів у фонди класу, школи, групи чи садка, який є кримінальним злочином. Активісти підготували пам’ятку для батьків, як можна допомагати розвитку навчальних закладів легально і добровільно. 
   
  Потреби шкіл забезпечуються частково за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету та з місцевих бюджетів. Частка внеску з державного та місцевого бюджетів може відрізнятися в кожному населеному пункті.
   
  Якщо батьки хочуть додатково допомогти розвитку школи або дитсадка,який відвідують їхні діти, вони можуть надати закладу цільову добровільну матеріальну допомогу легально, яка має відповідати декільком критеріям:
  - бути лише добровільною,
  - перераховуватись лише на спеціальний розрахунковий рахунок, який має бути оприлюднений відкрито, з обов’язковою видачею квитанції про здійсненням платежу,
  - лише з зазначенням цільового призначення добровільного внеску (наприклад, на додаткове обладнання для спортзалу, виїзну екскурсію, придбання нових матеріалів для шкільної бібліотеки тощо),
  - про використання грошей, отриманих у вигляді добровільної матеріальної допомоги, має бути проведений публічний звіт.
   
  Держава звітує про повне покриття видатків на потреби шкіл, які були визначені відповідно до затвердженої у законодавстві формули, основним показником у якій є кількість учнів. В минулому навчальному році в середньому на 1 учня припадало 8 тисяч гривень субвенції, для дітей з особливими потребами – 20 тисяч. Отже, для вирішення проблеми нелегальних та часто непосильних зборів з батьків на різні господарські потреби навчального закладу - на ремонт, на обладнання, на підручники, іграшки, на побутову хімію для прибирання приміщень тощо - батькам слід звертатись до відділів освіти, а якщо не буде від них відповідної реакції – у поліцію. Впровадження практики публічного звітування органами місцевого самоврядування щодо навчальних закладів дозволить не допустити неефективного використання бюджетних та батьківських коштів.
   
  «Оскільки державний бюджет уже потурбувався про базові потреби навчальних закладів — утримання будівель, підручники, зарплати вчителів, тощо, то місцевий може або збільшити фінансування за тими ж статтями, або подбати про покращання змісту такої освіти – модернізації комп"ютерних класів, підвищення кваліфікації вчителів, реалізацію проектів підвищення якості освіти і тому подібні заходи», – вважає Маріанна Онуфрик, експерт з питань соціальної політики Інституту суспільно-економічних досліджень (ІСЕД).
   
   
  За додатковою інформацією звертайтесь до координатора регіональних комунікацій #ВКЛЮЧАЙСЯ
  Артема Соколенка, 067 464 46 61, sokolenko.artem@gmail.com