Для якісного контролю перевізників у Кропивницькому потрібно створити окреме комунальне підприємство – Вергун
Контролювати роботу приватних та комунальних перевізників має окреме комунальне підприємство. Окрім цього, КП повинно збирати виручку з перевізників та контролювати систему електронного квитка. Про це в коментарі кореспонденту видання «Утрений город» розповів начальник управління транспорту та зв’язку Кропивницького Олександр Вергун.
«Потрібно створювати окреме комунальне підприємство, яке буде займатись системою моніторингу та висвітлення… В нас має бути свій контроль і опертивний вплив. Має бути своя диспетчерська служба чи комунальне підприємство, що займатиметься GPS-навігацією та електронними квитками», - розповів Вергун.
Він запевнив, що станом на сьогодні пристрої GPS-навігації встановлені на всі транспортні засоби. Але питання оприлюднення їх сигналів у загальний доступ стоїть і досі.
Щодо електронного квитка, Вергун додав, що контролем цієї системи також має займатись новостворене міське підприємство.
«Такі нововведення, як електронний квиток, повинно запроваджувати місто. Якщо залучати спеціалізовані компанії, то їхня першочергова мета отримати прибуток. Новостворене підприємство має займатися збором коштів за квитки, як це роблять у місті Житомирі. Там КП збирає виручку по всьому громадському транспорту. Тобто і з приватних перевізників, і по комунальному транспорту. І це підприємство не є конкурентом ні для кого. Створити такий підрозділ на базі нашого «Електротранс» було б неправильно, бо КП для наших приватних перевізників є конкурентами. Не може такого бути, щоб підприємство збирало виручку та контролювало конкурента. Це суперечить антимонопольному законодавству», - додав Олександр Вергун.
Працювати над посиленням контролю приватних перевізників в міській раді планують вже наступного року, коли достатньо укомплектують транспортом тролейбусний парк.
Нагадаємо, напередодні міський голова Кропивницького Андрій Райкович та керівник КП “Електротранс” Олександр Луценко підписали угоду з Європейським банком реконструкції та розвитку про кредит. 282 мільйони гривень кредиту планують витратити на реконструкцію тролейбусної мережі, модернізацію тягових підстанцій та оновлення рухомого складу КП “Електротранс”. На баланс підприємства планують закупити близько 20 тролейбусів з автономним ходом.