До 2050 року ЄС має стати кліматично нейтральним

  • 21 серп. 2023 12:30
  • 331
    • Новина До 2050 року ЄС має стати кліматично нейтральним Ранкове місто. Кропивницький

    До 2050 року Європейський Союз має стати кліматично нейтральним, а до 2030-го скоротити викиди шкідливих речовин на 55% у порівнянні з рівнем 1990 року.

    "Всі зацікавлені сторони вже поступово зменшують свій вуглецевий слід (carbon footprint), що є не просто гарними словами", – йдеться в колонці Дениса Альошина, директора зі стратегічного розвитку ТОВ "Укрлітійвидобування".

    Існують кількісні показники, які чітко вимірюються та впливають на економічні показники окремих заводів та великих корпорацій. Зменшення негативного впливу на клімат відбувається в тому числі шляхом відмови від використання викопних джерел енергії: вугілля, нафти, газу тощо.

    Це мотивує до відмови від транспорту з двигунами внутрішнього згоряння на користь електромобілів. Але новий транспорт потребує батарей та, як наслідок, літієвмісної сировини. Тут виникає ще один практичний аспект боротьби за екологію та зменшення вуглецевого сліду.

    Великі промислові компанії намагаються зменшити вплив на навколишнє середовище не лише безпосередньо на виробничих майданчиках, але й шляхом ретельного відбору постачальників. Виробництво літію в Україні відбуватиметься за найсучаснішими технологіями з використанням «зеленої» енергії, тому проєкт Полохівського родовища має відповідати найкращим світовим бенчмаркам.

    "Український виробник буде найбільш конкурентним на європейському ринку. Бо Україна знаходиться найближче саме до нього і тому має безліч логістичних переваг над конкурентами з Австралії, Південної Америки або Китаю. Разом з тим ми залишатимемо найменший вуглецевий слід та робитимемо найбільший внесок в кліматичну нейтральність європейських автовиробників та в цілому Європейського Союзу", – упевнений Денис Альошин. Тому споживачі з ЄС будуть зацікавлені в розвитку співпраці з Україною та українськими постачальниками літієвої сировини.

    Прес-служба ТОВ УкрЛітійВидобування