До чоловічого свята - портрети чоловіків. ФОТО

 • 24 лют. 2011 13:26
 • 3944
  • Новина До чоловічого свята - портрети чоловіків. ФОТО Ранкове місто. Кропивницький

  23 лютого в Кіровоградському обласному художньому музеї відкрилася експозиція, присвячена відзначенню Дня захисника Вітчизни.
  День захисника Вітчизни — це всенародне свято. Воно є символом непорушного зв’язку багатьох поколінь захисників Батьківщини та проявом всенародної поваги народу.
  Саме тому експозиція, яка відкрилась у музеї презентує різні покоління захисників Вітчизни – від юного хлопця до сивочолого чоловіка. Тут представлені картини наших художників – земляків, ветеранів та дітей війни, чиє дитинство та юність співпали з нелюдськими випробуваннями, з горем, кров’ю та лихоліттям. Та вони вистояли і в післявоєнні роки відбудовували, розвивали країну, писали та творили.
  Безтурботні хлопчаки-майбутні воїни представлені на картинах В.О.Федорова (1920-1986) «Біля пляжу» (1967) та «Хлопчик на човні» (1967). Творчість Володимира Федорова багатогранна – студенти, солдати, молодь стали героями його робіт – «Солдат» (1979), «Будзагонівець» (1980).
  Чоловіки - робітники із значним трудовим стажем зображені на картинах М.Г.Бондаренка (1914-1999) «Портрет механізатора В.Брижука» (1982) та В.О.Федорова «Машиніст екскаватора» (1974), «Чоловічий портрет» (1960).
  Ветерани – захисники, які вистояли і в післявоєнні роки відбудовували та розвивали країну представлені на роботах Л.І.Орлика (1936 р.н.) «Портрет ветерана війни І.Дзюбенка» (2005) та Г.О.Топнікова (1927) «Портрет ветерана Трусова».
  23 лютого – визначна дата для всіх чоловіків, хто мав честь носити погони і військову форму, а також – для всіх жінок, які з тривогою і гордістю чекали та зараз чекають на повернення з лав Збройних сил своїх синів, братів, коханих.
  Також 23 лютого 2011 року Кіровоградським обласним художнім музеєм було проведено пересувну виставку художніх творів з фондового зібрання музею в шпиталь для інвалідів Великої Вітчизняної війни.

  Про це сайту повідомили в Кіровоградському обласному художньому музеї.