До Дня Незалежності України у Кропивницькому лунала патріотична пісня

  • 23 серп. 2017 14:08
  • 1389
    • Новина До Дня Незалежності України у Кропивницькому лунала патріотична пісня Ранкове місто. Кропивницький
     
    Вечір патріотичної пісні, присвячений 26-й річниці Незалежності України, відбувся 22 серпня у міському літературно-меморіальному музеї І.К. Карпенка-Карого. Про це пише сайт Кіровоградської міської ради.
    Цього дня тут лунала пісня у виконанні відомих бардів Андрія Фоменка та Андрія Шульги.
     
    Обидва Андрії - талановиті поети. Андрій Фоменко - автор кількох збірок пісень, шістьох дисків. Монооперу «Біла палата» присвятив ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС, до когорти яких належить і він сам. Він - лауреат фестивалю авторської пісні та співаної поезії «Світязь-97», учасник фестивалів «Червона рута», «Оберіг», героїко-патріотичної пісні під патронатом Державної служби з надзвичайних ситуацій.
     
    До глибини душі зворушили слухачів пісні на його власні вірші «Золоті слова», «Мій земляк загинув на Донбасі», на вірші Володимира Шовкошитного «Куля», «Вставай, Україно!». Справжня поезія - поза часом. «Каменяр» Івана Франка, музично інтерпретований Андрієм Фоменком, несподівано перегукується з сьогоденням.
     
    Дружні стосунки з Андрієм Шульгою, членом Конгресу літераторів України, учасником літоб’єднання «Парус», музей підтримує не один рік. Поезія в його житті міцно пов’язана з піснею. Кожного разу дипломант музичного фестивалю «Червона рута» (2015), преможець фестивалю авторської пісні «Долинський листопад» приємно дивує своєю творчістю. Уваги Андрія Шульги вимагають три музичні проекти: група «Контр-версія», квартет «Партизанбенд», музична лабораторія імені Марка Кропивницького.
     
    «Партизанбенд», у якому Андрій виступає в якості оранжувальника і виконавця, також взяв участь у музичному вечорі. Щоправда, цього разу хлопців було троє. Енергетика виконання Андрія Шульги, Максима Кушніра, Павла Бондаренка не залишила байдужою різну за віком аудиторію. Прозвучали пісні «Вічне джерело», «Волонтери», «Біля тополі» на музику Андрія Шульги, «Партизан», «Колесо», «Трепанація», «Лети» Максима Кушніра - добровольця АТО.
     
    Сьогодні у залах музею лунала нова патріотична пісня - без галасливих фраз і пафосу, натомість щира, подекуди з гірчинкою іронії і філософським підтекстом. Патріотична пісня нової України.