Галерея «Єлисаветград» нагородила юну художницю за найкращий реферат

  • 24 січ. 2017 16:44
  • 917
    • Новина Галерея «Єлисаветград» нагородила юну художницю за найкращий реферат Ранкове місто. Кропивницький
     
    За підтримки Новомиргородського ЦДЮТ на базі Панчівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з жовтня 2011 року був відкритий гурток живопису «Колір-світло-простір», керівником якого є Ольга Добровольська.
    Набравши групу дітей, вона самовіддано і щиро працювала з маленькими вихованцями. Вже через деякий час вони показали гідні результати, виправдавши надії свого наставника. Адже саме ця трудолюбива, творча жінка вірила в своїх вихованців та вкладала в них свою душу та майстерність.
    Одною з найперших учнів, хто записався до гуртка, була маленька дівчинка з великим потенціалом та працелюбністю – Івченко Дарина. В 2012 р. вона отримала свою першу перемогу в обласному конкурсі «Охорона праці очима дітей», де зайняла почесне 3-е місце. Вже в 2014 році з цього конкурсу Дарина привезла 1 місце. В 2013 році в Кіровограді відбувався XVІІІ Всеукраїнський фестиваль дитячої та юнацької творчості, присвячений Всесвітньому Дню Землі, в якому взяла участь і вихованка гуртка, посівши 3 місце, вже через 2 роки в 2015 р. на цьому конкурсі виборола найвищу нагороду «Гран-Прі». Кожною сходинкою вона відточувала свою майстерність та вміння зображати красу світу за допомогою фарб на радість своєму педагогу.
    Цього року Дарина вирішила спробувати свої сили в новому конкурсі «Художник поряд з нами», який організувала Кіровоградська галерея «Єлисаветград». Саме за порадою мудрого наставника Ольги Добровольської звернула увагу на творчість Новомиргородського художника Олександра Журавльова.
    Ознайомившись з його творами в соцмережах на персональних сторінках автора, учениця була неймовірно вражена.
    – Він видався мені зовсім несхожим на художника-аматора, – розповідає Дарина. – Картини були настільки наповненні енергією та життям, що я без вагань вирішила писати свій реферат саме про нього, щоб детальніше наяву познайомитись з його творчим доробком.
    Його картини виражають глибоку суть життя, різні за жанрами, за внутрішнім світом вони причаровують та спонукають до глибоких роздумів. Мистецтвознавці дедалі частіше наголошують, що художників – любителів не варто недооцінювати, сьогодні подекуди картини аматорів можуть конкурувати із академічним мистецтвом.
    Волею долі Олександр Журавльов опинився в містечку Новомиргороді, що на Кіровоградщині, де й проживає до сьогодні. Займається в художній майстерні відомих кіровоградських художників Олександра та Людмили Демиденків, творчістю яких захоплюється і дуже цінує їх поради та зауваження. Хто знає, як би склалася його доля, якби він жив у місті, яке надало б йому більші перспективи?
    Олександр Журавльов малює скрізь і все, що вважає цікавим з мистецької точки зору. В нашому невеликому районному містечку вже звикли бачити чоловіка, який (де б не з’явився) щось замальовує, створює якісь начерки. Йому властива життєва та громадська активність. Так, за ініціативи Новомиргородської волонтерської групи «Солідарність» та підтримки райдержадміністрації у центрі міста відбувся благодійний концерт, під час якого жителі Новомиргорода збирали кошти для воїнів, які захищають Україну на Сході. Олександр Журавльов за ніч написав картину – і прямо на площі біля цього ще вологого витвору влаштували справжній аукціон. Виручені кошти пішли на лікування воїнів.
    Дещо раніше була створена «Україна 2014. Молебен», яка є символом його громадської позиції і патріотизму. Цю абстрактну картину він написав після розстрілу людей в Києві.
    Це людина надзвичайно скромна та талановита. Прикро, що персона з таким талантом маловідома в Новомиргородському районі. Зрозуміло, що в наш складний буремний час не кожен знайде в своєму житті місце для мистецтва. Можливо, в цьому і наша біда, адже мистецтво – це невичерпне джерело духовності. А художники є носіями ідей моралі, добра, пізнання світу, – підкреслює Даринка.
    Реферат Даринки був написаний щиро та професійно, адже вона особисто спілкувалася з художником, щоб детальніше вивчити та проаналізувати його творчість, тому на конкурсі його оцінили гідно. Як сказала Ольга Краснопольська, одна з організаторів конкурсу та член журі: «Саме цей реферат сподобався найбільше, не списаний з інтернету, взятий з життя, адже художник, про якого писала Дарина, – особистість непересічна – Олександр Журавльов».
    11 січня в Кіровоградській галереї «Єлисаветград» Ольга Краснопольська вручила заслужену нагороду Івченко Дарині, відзначивши, що в неї один з найцікавіших рефератів. Дякуємо колективу галереї «Єлисаветград» за високу оцінку реферату Івченко Дарини, прекрасному педагогу Ользі Добровольській за велику працю, а Олександру Журавльову за його прекрасні картини, які милують око, зачаровують душу, заспокоюють серце.
     
    Пише Альона Володарська, директор Панчівської ЗШ І-ІІІ ступенів.