Господарства заробляють достатньо

 • 6 лип. 2016 16:27
 • 877
  • Новина Господарства заробляють достатньо Ранкове місто. Кропивницький

  З метою дослідження самооцінки населенням рівня своїх доходів та економічних очікувань на майбутнє, органи державної статистики у січні 2016 року провели щорічне опитування домогосподарств, які брали участь у вибірковому обстеженні умов їхнього життя впродовж 2015 року.

  П’ять з шести обстежених домогосподарств оцінили рівень своїх доходів  як достатній (по Україні – більше половини), кожне шосте – як дохід, достатній  для нормального харчування, але обмежували себе в споживанні непродовольчих товарів та послуг (по Україні – більше, ніж два з п’яти).

  За результатами вибіркового опитування у ході дослідження першочергового спрямування можливих додаткових коштів респондентам було запропоновано визначити три пріоритетні напрямки. У разі значного збільшення доходів 48% та 47% домогосподарств повідомили, що спрямували б додаткові кошти, у першу чергу,  на відпочинок та лікування, відповідно (по Україні – 52% та 48%), 44–29% – на поліпшення житлових умов, купівлю одягу та взуття, на накопичення,                                  на придбання побутової техніки, 26–12% – на покращання харчування, на здобуття освіти,  на купівлю автомобіля.

  Під час опитування домогосподарствам було запропоновано вказати, яка сума грошей необхідна в середньому кожній особі на місяць, щоб не відчувати себе бідними. Це є одним з методологічних підходів до визначення суб’єктивної межі бідності. Переважна більшість домогосподарств області вказала на дохід у розмірі 4000–5000 грн (32%). Наступним за ступенем поширення оцінок був дохід домогосподарств (18%) у розмірі 5000–6000 грн.

  За результатами дослідження думки респондентів щодо найбільших соціальних та особистих цінностей, як і у 2014р., вказали здоров’я (70% респондентів), другим – сім’ю, дітей (59%), третім – матеріальний добробут (40%).

   

  Головне управління статистики у Кіровоградській області