Ходіння по муках. На що перетворюється заміна лічильників води
Час від часу лічильник на воду у наших помешканнях треба міняти.
Здавалося б, дріб’язкова процедура. Аж ні. Виявляється, це справа не така вже й проста. Покупка на ринку приладу для вимірювання обсягів спожитої води перетворюється на майже детективну історію. Про це «Первой городской» розповіла кропивничанка Світлана Дмитренко.
– Ми мали повірити лічильник, однак у водоканалі запропонували його взагалі поміняти на новий, придбаний самостійно. В жодному торговому закладі приладів обліку холодної води не має у продажу. Знайшли новий, той, що не був в експлуатації, у знайомих, однак 2012 року випуску. Нам сказали, що він теж не може бути встановлений без повірки, бо пломби 2012 року, а наш старий взагалі повірки не пройде, – розповіла пані Світлана.
Щоб дізнатися про ситуацію на ринку лічильників, ми звернулся до керівництва ОКВП «Дніпро-Кіровоград». Заступник генерального директора з комерційних питань підприємства Олександр Головченко повідомив, що на сьогодні справді є проблема в поставках лічильника «Новатор».
– Так, дійсно є проблема з дефіцитом лічильників на ринку. Це пов’язане з тим, що виробник у нас в Україні один (Хмельницький завод “Новатор”) і в нього наразі спостерігаються перебої в доставці та проблеми у виробництві. Ці затримки відбуваються не тільки до нас, а й до відомих магазинів. Прилади іншого виробника значно дорожчі, тому населення прагне купувати тільки “Новатор”, – зазначив Олександр Головченко.
Посадовець наголосив, що встановлений лічильник має бути виготовлений нещодавно, бо має гарантійний строк служби.
– Виробник зазначає на приладі, що гарантійний термін його роботи – 10 років. Повіркою приладів обліку займається наша майстерня. В метрологічному законодавстві написано, що якщо лічильник не використовувався більше половини свого терміну експлуатації, то він підлягає позачерговій повірці. При покупці нового приладу має обов’язково бути паспорт та відмітка Держстандарту, що він повірений. У майстерні, повіряючи лічильник, ми його розбираємо, очищаємо, миємо і налаштовуємо. Потім приходить державний помірювач і перевіряє прилад на похибки. Далі він ставить відтиск свого клейма і пломбує його, - розповів Головченко.
Також посадовець зруйнував міф про те, що після повірки лічильник може накручувати більше води. Процес повірки суворо перевіряється державними метрологами.
– Нам би, звісно, хотілося продавати більше води, але ці прилади суворо перевіряються метрологом Держстандартметрології. Тільки після того, як лічильник відповідає всім критеріям, його пускають далі в роботу. Перевіряється похибка на трьох приливах: мінімальному, середньому та максимальному. Жоден з держповірителів не захоче втратити свою роботу для того, щоб нашому підприємству заробити у такий спосіб, – зауважив Олександр Головченко.
Дмитро Семенюк
Фото з сайту «Дозор»