Як дерева Кропивницького перенесуть снігопад?

  • 21 квіт. 2017 11:08
  • 1082
    • Новина Як дерева Кропивницького перенесуть снігопад? Ранкове місто. Кропивницький

    Снігопад, який сьогодні звалився на Кропивницький, створив проблеми не лише людям. У небезпеці опинилися дерева, на яких уже встигли з'явитися і листя, і цвіт.

    "Важко бачити у стрічці інформацію про повалені дерева в усіх містах, які вже накрила негода. І цифри жахливі - 700 у Харкові; без цифр, але багато фото з Миколаєва та Одеси, всі рекорди побив Дніпро - 2800 дерев», - пише у Фейсбук громадська активістка з групи "Озеленення Кропивницький" Надія Паливода.

    Дивні пояснення люди шукають: надто сильний вітер, надто аварійні дерева. У Миколаєві заявляють, що замість листяних дерев треба було садити сосни, які краще підходять для рихлого піщаного грунту.

    Дивні пояснення люди шукають: надто сильний вітер, надто аварійні дерева. У Миколаєві заявляють, що замість листяних дерев треба було садити сосни, які краще підходять для рихлого піщаного грунту.
    Заступник мера Дніпра Михайло Лисенко адекватно оцінив ситуацію:
    "Тут немає ніякої містики. Дерева падають тому, що на них уже з"явилося листя на момент, коли пішов сніг. Взимку сніг теж накриває дерева і віють сильні вітри - але ж дерева чомусь не падають? Тому що взимку вони без листя. А зараз через появу листя маса крони разом зі снігом збільшилася, і через шквальний вітер дерева падають".
    Правда, він робить не зовсім адекватні висновки: що от, мовляв, екологічні активісти не давали нам як слід обрізати дерева, а тому зараз повалених би було менше.
    Лисенко прославився своїми дендрологічними знаннями, ще коли фоткався на фоні білих тополь(які не пушать) і казав: "От вирубаємо їх усі - і не будуть більше пух розкидати", також ідеєю вирубати всі берези в Дніпрі, бо вони не підходять для цього клімату.
    Щодо обрізки: якраз неправильне обрізання під стовп веде до того, що на місці однієї зрізаної гілки виростає 3-5 нових, а зі стовбура їх відростає взагалі незліченна хмара. У перші рік-два воно ще окей, а потім маса крони такого дерева збільшується у̲ ̲5̲ (п'ять) ̲р̲а̲з̲і̲в̲.
    Уявіть собі, наскільки важко стовбуру витримувати цю масу.
    Я це не придумала, це давно дослідили американці, проаналізувавши статистику повалених дерев (а в них буревії страшніші, ніж у нас) і виявивши, що першими падають обрізані дерева.
    http://www.goddardtreeservice.com/info/tree_topping.htm
    Топпінг у США зараз заборонений.

    В Кропивницькому теж почався снігопад, і нас теж чекає цей триндець.
    Будь ласка, давайте будемо максимально обережними.
    Найаварійнішими зараз є ті дерева, на яких з"явилося найбільше листя - це липи, каштани,тополі, подекуди клени й берези.
    Не ставте машини біля дерев.
    Не ходіть під деревами.
    Не пускайте дітей гратися біля дерев.
    Тут немає винних і немає крайніх - це аномалія, це спільна біда для всіх, це природне лихо, зумовлене кліматичними змінами - які призвели до формування потужного циклону, невластивого для цієї пори року і цих широт.
    Дай Боже нам усім разом пережити цю негоду, щоб усі залишилися цілими й неушкодженими - і люди, і дерева, і машини. А нашим комунальникам та мнс-никам - терпіння, витримки, справної техніки - і поменше роботи в ці дні. Може, пронесе...", - йдеться в повідомленні.