Як долати проблему явища без громадянства на Кіровоградщині?
Особи без громадянства є в усіх регіонах світу. За даними УВКБ ООН, їх декілька мільйонів, та приблизно третина апатридів - діти.
Через те, що людина не має документів, які підтверджують її особу та належність до громадянства, в неї виникають багаточисельні проблеми. Вона позбавлена права на реєстрацію народження, освіту, працевлаштування та ін. У разі затримання правоохоронними органами, необхідним стає проходження процедури встановлення особи.
Для того, аби запобігти порушенням прав осіб без громадянства, студентам та курсантам Донецького державного університету внутрішніх справ було проведено проведено захід на тему: «Надання правової допомоги особам без громадянства та з невизначеним громадянством». Лекторами виступили юристка напрямку надання правової допомоги особам без громадянства та із невизначеним громадянством Громадської організації "Десяте квітня" Наталія Цуцман, заступниця директора Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Кіровоградській та Миколаївських областях Олена Шишкарьова та представвник Управління дотримання прав людини Національної поліції України (з дислокацією у Кіровоградській області) Миколай Сульжук.
Під час заходу присутні дізнались про діяльність Громадської організації «Десяте квітня» (більшість студентів та курсантів є внутрішньо переміщеними особами) та розглянули наступні питання:
- хто є особами без громадянства;
- як звернутися з заявою про визнання особою без громадянства;
- де можуть отримати правову допомогу особи без громадянства, та яким чином система «Custody Records» може захистити права осіб без громадянства під час затримання.
Проект реалізується за підтримки UNHCR Ukraine - Aгентство ООН у справах біженців в Україні.