Як кропивничани відзначили День Соборності
22 січня, у знаковий для всіх українців День Соборності, кропивничани зібралися біля пам’ятника одному із фундаторів української державності, першому керівнику українського уряду, співавтору Акта злуки УНР та ЗУНР, землякові Володимиру Винниченку, щоб, як і 104 роки тому, підтвердити: Україна – незалежна, вільна і суверенна держава українського народу, розповіли в Кропивницькій міській раді.
![](/uploaded-image/articleimg/20230925/IUGudKJd.jpg)
Цьогоріч в Україні відзначають також 105-ту річницю проголошення у 1918 році незалежності Української Народної Республіки.
В урочистому покладанні квітів на знак пам’яті про історичне возз’єднання українських земель взяли участь начальник ОВА Андрій Райкович та секретар Кропивницької міської ради Олег Колюка.
![](/uploaded-image/articleimg/20230925/3CUsklcq.jpg)
Для українців день 22 січня особливий, адже всі ми об’єднані спільним бажанням – жити в єдиній, вільній і мирній країні.
![](/uploaded-image/articleimg/20230925/FnTIhszT.jpg)
- Нелегко дається українцям власна свобода. За волю боролись наші діди та прадіди. І сьогодні ця боротьба продовжується. Кращі сини кладуть свої голови за те, щоб наша держава була вільною та незалежною. Ми повинні бути єдиними і стійкими, тоді Україна буде сильною, тоді нас підтримуватиме цивілізований світ, тоді наша країна обов’язково переможе свого ворога – російського агресора, - наголосив Олег Колюка.
Цього дня букети живих квітів лягли до пам’ятників та пам’ятних знаків борців усіх часів за незалежність України.