Як кіровоградські в’язні готувалися до Великодня
28.04.2016 у Кіровоградській виправній колонії №6 відбулися передсвяткові заходи спрямовані на ознайомлення засуджених із давньоукраїнською традицією – розписом яєць, або писанкарством.
Звичайно ми красимо яйця напередодні Пасхи цибульним лушпинням чи харчовими барвниками. Такі яйця називаються крашанками, але сире яйце можна красити по іншому використовуючи краски і бджолиний віск, і це називається писанка. Традиції вже нараховується більше 8 тисяч років, і вона мала магічне значення для наших предків, розпис майстри не вигадували,а повторювали з року в рік навчаючись у своїх батьків та бабусь. Все що малюється зараз на писанках збереглось з великими труднощами через прірву віків і має історичне значення для українського народу.
Для засуджених ознайомлення з писанкарством викликає спочатку подив,нерозуміння проте після того як вони зрозуміли технологію писанкарства була і радість від результату, в деяких смуток від невдачі.
Писанка може бути не тільки данню традиціям і культурною спадщиною, а і як вид творчості відноситись до психотерапевтичної практики арт-терапії як і інші види художньої творчості, це гарна емоційна розгрузка та підняття настрою для засуджених,що може бути профілактикою депресивного стану, тому на даний захід прийшли як добровільно так і особи з психологічними відхиленнями для котрих це дало бажаний терапевтичний ефект.
Відділ СВПР, Кіровоградська виправна колонія облуправління ДПтс України (№ 6)