Які ліки можна отримати безоплатно при лікуванні у стаціонарі та амбулаторно?

 • 1 груд. 2022 16:02
 • 449
  • Новина Які ліки можна отримати безоплатно при лікуванні у стаціонарі та амбулаторно? Ранкове місто. Кропивницький
   
  ДУ «Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» спільно з Міністерством охорони здоров’я Україні надає інформацію
   
  Хотілося б, щоб всі завжди були здорові, але, на жаль, це не реально. Так чи інакше ми хворіємо та буваємо у лікарнях, особливо зараз, коли загострюються хронічні хвороби та розвиваються розлади, про які ми й не підозрювали у мирний час.
   
   Попри війну держава продовжує фінансувати програми, завдяки яким українці можуть отримувати ліки безоплатно.
  До них належать: 
  Ліки з Національного переліку (https://bit.ly/3Ur1SlR) основних лікарських засобів, які медзаклади закуповують самостійно. Дізнатись, чи входять призначені ліки до Нацпереліку, також можна на сайті «Ліки Контроль»
   
   Чи є такі ліки у закладі, можна перевірити на інформаційних стендах лікарні або на офіційних вебсайтах регіональних департаментів та управлінь охорони здоров’я.
   
   Ліки, які централізовано закуповують Медичні закупівлі України. 
  Зокрема, це препарати для людей з онко, пацієнтів з гемофілію, хворих на дитячий церебральний параліч, медикаменти для лікування туберкульозу тощо.
   Інформація про залишки ліків, які закуповуються за державними програмами, публікується на сайті МОЗ (https://moz.gov.ua/zakupivli-likiv), а також на інформаційних стендах медзакладів.
   
   Ліки з місцевих програм забезпечення пацієнтів.
  Наявність програм можна перевірити на сайтах департаментів охорони здоров’я місцевих органів влади.    
  Під час лікування амбулаторно можна скористатися програмою «Доступні ліки» .
   
   На час війни отримання «доступних ліків» спрощено: 
    якщо ви втратили зв’язок із лікарем, звернутися за рецептом на «доступні ліки» можна до будь-якого іншого лікаря «первинки» (педіатр/терапевт, сімейний лікар). Укладати нову декларацію необов’язково; 
    на період дії воєнного стану заразом з електронними рецептами на «доступні ліки» діють і паперові;
     наразі в рецепті на інсулін лікар може зазначати не торгові назви препаратів, а тип інсулінів: інсулін людський генно-інженерний: короткої  або середньої дії тощо.
   
  Як почати отримувати «доступні ліки» під час воєнного стану – детальніше на сайті МОЗ за посиланням https://bit.ly/3O1C1M