Як об’єднуються громади на Кіровоградщині з’ясовував очільник області

  • 25 лип. 2016 14:58
  • 937
    • Новина Як об’єднуються громади на Кіровоградщині з’ясовував очільник області Ранкове місто. Кропивницький

    Сергій Кузьменко провів робочу нараду з керівниками об'єднаних територіальних громад області – Бобринецьким міським головою Валерієм Сніжком, Маловисківським міським головою Юрієм Гульдасом та Новоукраїнським міським головою Олександром Корінним. У засіданні також взяли участь заступники голови облдержадміністрації та керівники структурних підрозділів, а також очільники територіальних органів міністерств та відомств і голови райдержадміністрацій та райрад зазначених територій. Основне питання, яке розглядалося на нараді - вирішення актуальних питань життєдіяльності новостворених об'єднаних територіальних громад області.

    На початку зустрічі Сергій Кузьменко зазначив, що ініціював цю зустріч для того, щоб з'ясувати, як відбувається процес об'єднання територіальних громад на Кіровоградщині, чи налагоджено співпрацю районних органів влади з керівництвом новостворених об’єднаних громад та які виникають проблеми на шляху децентралізації. Очільник області також підкреслив, що курс держави на створення спроможних громад є незворотнім та наголосив, що в кінцевому результаті вся мапа України стовідсотково має бути покрита об’єднаними територіальними громадами. Саме після завершення цього процесу законодавці будуть розглядати нову систему державного устрою і міжбюджетних відносин та вносити відповідні зміни до Конституції.

    Кожен з голів об’єднаних територіальних громад коротко креслив основні проблеми, які виникли в процесі формування їхніх адміністративно-територіальних одиниць та становлення нових органів влади в регіоні. У Бобринецькій об’єднаній територіальній громаді, за словами Валерія Сніжка, виникла проблема передачі соціальних об’єктів та майна з балансу району в комунальну власність громади (школи, позашкільні освітні заклади, центр соціального обслуговування населення тощо). На жаль, міський голова часто не може знайти компромісних рішень щодо цього питання з районною радою. На відміну від Бобринецької громади, у Маловисківській та Новоукраїнській ці питання вирішуються. Як повідомили їх очільники, співпрацю з райрадами налагоджено, є порозуміння, знаходять компромісні рішення, створюється власна інфраструктура. Проблеми в цих регіонах стосуються утримання закладів охорони здоров'я, які обслуговують як населення об’єднаної громади, так і інших сіл району. Поки що їх вирішують шляхом співфінансування.

    Керівники Бобринецької та Маловисківської об’єднаних територіальних громад, які було створено минулого року, у 2016 році вже отримали від держави додатковий фінансовий ресурс на розвиток територій – по кілька мільйонів гривень. Деякі фінансові проблеми є у Новоукраїнської об’єднаної громади, оскільки вона була створена лише цього року. За словами Олександра Корінного, громада активно використовує європейські фінансові ресурси. Голова облдержадміністрації запевнив, що додаткові кошти території буде виділено наступного року.

    - Ми почули проблеми, які потребують сприяння облдержадміністрації у вирішенні. Я переконаний, що в 2017 році кількість об’єднаних територіальних громад в області зросте, завдяки також і тому, що пілотні проекти територіальних громад матимуть успішне завершення, оскільки їх очолюють талановиті менеджери і керівники, - підсумував Сергій Кузьменко результати наради. Очільник області подякував головам об’єднаних територіальних громад за активну роботу та запевнив, що облдержадміністрація і надалі сприятиме у вирішенні проблемних питань.