Які питання розглядатимуть на сесії Кропивницької міської ради?

 • 10 лист. 2022 11:24
 • 687
  • Новина Які питання розглядатимуть на сесії Кропивницької міської ради? Ранкове місто. Кропивницький
   
  На порядку денному депутатських комісій Кропивницької міської ради питання ЖКГ, транспорту і бюджету, інформує міськак рада у ФБ.
   
  У Кропивницькій міській раді продовжується підготовка до чергового сесійного засідання. У середу, 9 листопада, пройшло засідання відразу двох постійних депутатських комісій.
   
  Члени комісії з питань бюджету та податкової політики опрацювали 11 проєктів рішення міської ради: коригування галузевих програм соціально – економічного розвитку Кропивницького у 2022 році, перерозподіл видатків по виконавчому комітету Кропивницької міської ради в межах загального обсягу бюджетних призначень на 2022 рік. Депутати також підтримали запропоновані перейменування вулиць, провулків, тупиків, проїзду у Кропивницькому, спрямовані на вичищення території міста від російських і комуністичних топонімів, та взяли до відома звіт про виконання бюджету Кропивницької територіальної громади за 9 місяців 2000 року.
   
   
  За інформацією начальниці фінансового управління міської ради Любові Бочкової, за звітний період до міського бюджету надійшло 2, 146 мільярда гривень. Виконання плану за січень – вересень поточного року по податкових і неподаткових надходженнях становить 105,5%, а темпи росту до відповідного періоду 2021 року становлять 124,4%.
   
  Депутатська комісія Кропивницької міської ради з питань житлово-комунального господарства та транспорту розглянула і погодила проекти рішень “Про внесення змін до рішення Кропивницької міської ради від 25 березня 2021 року “Про обсяги і межі повноважень, які визначаються Кропивницькою міською радою Подільській та Фортечній районним у місті Кропивницькому радам восьмого скликання та їх виконавчим органам”, а також зняла з контролю окремі рішення міської ради та погодила внесення змін та затвердження статутів комунальних підприємств “Ритуальна служба — спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування” та “Міськсвітло”.
   
  Найактивніше обговорення членів депутатської комісії викликало питання про розгляд проєкту рішення “Про перейменування вулиць, провулків, тупиків, проїзду”. Секретар міської ради Олег Колюка дав вичерпні відповіді і пояснення на запитання депутатів.
   
  - Триває процес декомунізації і деросіїзації топонімів на карті Кропивницького. Ми повертаємо в топоніміку міста назви українські й історично вмотивовані. Напрацьована відповідна концепція щодо зміни назв вулиць, проведено громадські обговорення й узагальнена думка громади, аби нові назви отримали понад пів сотні міських вулиць. Ще понад 120 вулиць, які сьогодні носять назви, пов’язані з росією і комуністичним минулим, підлягають перейменуванню, - пояснив Олег Колюка.
   
  Після обговорення члени депутатської комісії погодили відповідний проєкт рішення.