Як порятуватися при руйнуванні будівлі?

  • 4 трав. 2017 13:13
  • 997
    • Новина Як порятуватися при руйнуванні будівлі? Ранкове місто. Кропивницький
     
    Руйнування будинку призводить до тривалого виходу її з ладу, виникнення пожеж, порушення комунально-енергетичних мереж, травмування та загибелі людей.
    Для збереження життя та здоров’я необхідно заздалегідь ознайомитися з планом будинку, в якому ви мешкаєте. Дізнайтеся з плану про розміщення капітальних внутрішніх стін, вразливі місця будівлі. Не захаращуйте коридори будинку, сходові майданчики, аварійні і пожежні виходи сторонніми предметами. Тримайте в зручному місці документи, гроші, кишеньковий ліхтарик і запасні батарейки. Обов'язково майте і зберігайте в доступному місці укомплектовану медичну аптечку. Вивчіть правила надання першої медичної допомоги. Отрутохімікати, легкозаймисті рідини та інші небезпечні речовини тримайте в надійному, добре ізольованому місці. Не допускайте знаходження в будівлі без потреби газових балонів. Знайте розташування електричних рубильників, магістральних газових і водопровідних кранів для екстреного відключення електрики, газу та води. 
     
    ЯК ДІЯТИ ПРИ РАПТОВОМУ РУЙНУВАННІ БУДИНКУ
    Почувши вибух або виявивши, що будівля втрачає свою стійкість, негайно вимкніть воду, електрику і газ, якнайшвидше залиште приміщення, взявши документи, гроші та предмети першої необхідності. Залишаючи приміщення, спускайтеся сходами, а не ліфтом, бо він будь-якої миті може вийти з ладу. Припиняйте паніку, тисняву в дверях при евакуації, зупиняйте тих, хто збирається стрибати з балконів і вікон з поверхів вище першого, а також через засклені вікна. 
    На вулиці не стійте поблизу будівель, а перейдіть на відкритий простір. Якщо ви відрізані від шляхів порятунку, то знайдіть найбезпечніше місце: отвори капітальних внутрішніх стін, кути, утворені капітальними внутрішніми стінами, під балками каркасу. Сховайтеся під стіл, який захистить від предметів і уламків, що падають. Тримайтеся подалі від вікон, електроприладів. Використовуйте телефон тільки для виклику поліцейських, пожежних, лікарів, рятувальників. Не користуйтесь сірниками, запальничками, тому що може бути витікання газу.
     
    ЯК ДІЯТИ В ЗАВАЛІ
    Якщо ви опинилися в завалі, то дихайте глибоко й не панікуйте. За потреби надайте собі першу медичну допомогу. Постарайтеся визначити, де ви перебуваєте, чи немає поруч інших людей: прислухайтесь, подайте голос у хвилини тиші. Пам'ятайте: людина здатна витримати спрагу і особливо голод протягом тривалого часу, якщо не буде марно витрачати енергію. Пошукайте в кишенях або поруч предмети, які могли б допомогти подати світлові або звукові сигнали (мобільний телефон, ліхтарик, дзеркальце, камінь, а також металеві предмети, якими можна постукати по трубі або стіні і тим самим привернути увагу). Якщо єдиним шляхом виходу є вузький лаз — протисніться крізь нього. Для цього необхідно розслабити м'язи і рухатися, притиснувши лікті до тіла.
    Повідомляє НМЦ ЦЗ та БЖД Кіровоградської області.