Як правильно охолоджуватися в спеку: поради МОЗ

  • 20 серп. 2023 08:31
  • 389
    • Новина Як правильно охолоджуватися в спеку: поради МОЗ Ранкове місто. Кропивницький

    Спека — дуже серйозна загроза для вашого життя. Через аномально високі температури помирають люди. Головна причина — тепловий удар. Тому розповідаємо як під час спекотної погоди правильно охолоджуватися і при цьому не захворіти чи отримати травми.

    Коли надворі спека, вкрай важливо не тільки вберегтися від теплового удару та охолоджувати організм, але й достатнього пити рідини, щоб уникнути зневоднення. 

    Під час спеки потрібно багато пити. Більше, ніж зазвичай, бо в жаркі дні ваш організм втрачає рідини більше. Правильне рішення — пити воду. Напої, що містять кофеїн, алкоголь чи багато цукру призводять до більших втрат рідини. Ми розуміємо, що під час спеки хочеться холодних напоїв, але не перестарайтеся — дуже холодна вода чи смузі можуть викликати судоми шлунка. 

    Не замінюйте воду солодкими напоями та тим більше алкоголем. Такі напої сприяють виведенню з вашого організму не тільки води, але й солей. Тому якщо хочеться урізноманітнити смак, краще додати до води шматок лимона чи апельсина або ж взяти фруктове, чи овочеве смузі без доданого цукру. 

    Ще одне важливе правило: не пропускайте приймання їжі. Завдяки цьому та достатній кількості води ви відновите водно-сольовий баланс організму. Зазвичай вам достатньо води, якщо ви рідко відчуваєте спрагу та якщо ваша сеча прозора або світло-солом’яного кольору.

    Також не забувайте пити до, під час та після тренувань, а також під час приймання їжі. 

    Приміщення з ввімкненим кондиціонером — хороше рішення, щоб охолодитися під час спекотного дня. Але не вмикайте кондиціонер одразу на дуже низьку температуру, якщо ви щойно прийшли з вулиці. Знижуйте її поступово, бо через переохолодження можна застудитися. Також не сидіть навпроти кондиціонера, оскільки холодний потік повітря в одну точку може спричинити запалення м’язів. 

    Прохолодний душ чи ванна теж допоможуть знизити температуру тіла під час спеки. Таке купання має бути комфортним, тому поступово знижуйте температуру води, а не одразу максимально викручуйте кран в бік синьої позначки.

    Джерело: Кіровоградський облдасний центр контролю та профілактики хвороб