Як правильно вибрати шкільний зошит для учня?

  • 15 серп. 2018 13:09
  • 2298
    • Новина Як правильно вибрати шкільний зошит для учня? Ранкове місто. Кропивницький
     
    Напередодні початку навчального року від асортименту канцтоварів на полицях магазинів очі розбігаються. Крам - на будь-який смак і гаманець. Але головне, про що не можна забувати, - це якість.
     
    Безумовно, найголовніше шкільне приладдя - це зошити. З фотографією співачки чи героями мультфільму, пухнастим кошенятком чи модною автівкою. Варто пам’ятати, що занадто яскраві обкладинки можуть відволікати увагу дитини і заважати налаштуватися на робочий лад. Тому в багатьох школах не схвалюють користування зошитами з яскравими обкладинками. Монстри, скелети і різні страховиська на обкладинках зошитів травмують дитячу психіку. Згідно з ДСТУ 4736:2007 «Зошити шкільні. Технічні умови» на обкладинках зошитів із художнім оформленням мають бути використані зображення, що сприяють вихованню в учнів патріотизму, естетичних смаків і несуть корисну пізнавальну інформацію. Не дозволено розміщувати також рекламну інформацію.
     
    Щоб купити якісні шкільні зошити, слід керуватися кількома порадами:
     
    1) Звертайте увагу на щільність паперу: вона повинна становити не менше 55 г/м. Щільність аркуша - це головний критерій при виборі зошита. Щоб чорнило не просвічувалося на іншому боці аркуша, його щільність повинна бути високою. Щільна обкладинка з заокругленими краями забезпечить зошиту довше життя.
     
    2) Уникайте білосніжних сторінок - виробники використовують оптичні відбілювачі, додають люмінісцентні речовини, які дуже шкідливі для дитячих очей. Згідно з чинними гігієнічними нормами, білизна аркушів повинна становити не більше 88%. На обкладинці вказується: назва продукції; назва країни-виробника; назва підприємства-виробника; основне призначення продукції; відомості про сертифікацію; юридична адреса виробника; обсяг зошита в аркушах; позначення стандарту, за яким продукція виготовлена; артикул; штрих-код; сорт (для виробів другого сорту).
     
    3) Лінії повинні бути чіткими, не допускається їх змазування або роздвоювання. Основні лінії у зошитах можуть бути фіолетового, зеленого, блакитного та сірого кольорів, горизонтальні лінії на розгортці в місці згину аркушів мають збігатися, допустиме їх відхилення - не більше 2 мм.
     
    4) Скоби, якими прошиті зошити, повинні бути добре зчеплені, щоб уникнути дитячого травматизму.
     
    5) Розмір зошитів повинен відповідати формату В5 (175х205 мм), а ширина поля для письма - 145 мм.
     
    6) Відсутність запаху. Постійний контакт із зошитами, просякнутими хімією та ароматичними домішками, може спровокувати головний біль, алергічні реакції, навіть токсикологічні отруєння, захворювання печінки.
     
    Крім цього, до 2007 року всі зошити підлягали обов’язковій сертифікації в Україні. А відповідно до нових вимог загальнообов’язкову сертифікацію замінено на добровільну процедуру підтвердження відповідності.
     
    Тож основну відповідальність за якість і дотримання вимог покладено на виробника. Заявляючи про якість паперу, виробник гарантує дотримання вимог нормативних документів і стандартів, зокрема проведення державної санітарно-епідеміологічної експертизи. Особливо це стосується імпортованої продукції.
     
    Цих нескладних правил необхідно дотримуватись з метою профілактики захворювань органів зору, опорно-рухового апарату, а також розладів нервово-психічної сфери дитини.
     
    Тож потурбуйтеся про здоров’я своєї дитини. Не шкодуйте часу і коштів, щоб обрати якісну продукцію. Довіряйте лише офіційним виробникам і продавцям та купуйте сертифіковані зошити та інше приладдя.