Як у Кропивницькому борються з амброзією?
Боротьба з амброзією — спільна і відповідальна справа влади і містян Кропивницького, інформує міська рада у ФБ.
Пилок амброзії полинолистої на території Кропивницького є чи не найпотужнішим сезонним алергеном. Початок цвітіння амброзії припадає, зазвичай, на другу половину липня. Про заходи, направлені на протидію розповсюдженню цієї карантинної рослини, йшлося сьогодні, 13 липня, на брифінгу у Кропивницькій міській раді.
- Рішенням міської ради від 07 травня 2019 року № 249 затверджено Програму боротьби з амброзією полинолистою на території міста Кропивницького на 2019-2023 роки. Викошуванням бур`янів займаються КП «Благоустрій» та житлово-експлуатаційні організації обласного центру, - розповів заступник міського голови Олександр Вергун. - У 2020 році для КП «Благоустрій» в рамках згаданої програми додатково придбали три мотокоси. Голови квартальних комітетів Подільського та Фортечного районів проводять регулярну роз'яснювальну роботу серед населення щодо необхідності ліквідації амброзії на прибудинкових територіях. Надруковані і триває розповсюдження більш ніж восьмидесятитисячного тиражу інформаційних листівок з відповідної тематики.
За словами Олександра Вергуна, протягом 2020 року в місті викошено 265 гектарів бур’янів, з них амброзії — 26 гектарів. З початку 2021 року загалом вже викошено 97 гектарів рослинності.
- Працівники інспекції з благоустрою постійно вживають адміністративні заходи щодо власників захаращених бур’янами земельних ділянок — від початку сезону вже складено близько 70 таких протоколів. Для юридичних осіб санкції передбачають накладення штрафу в розмірі 850-1700 гривень, для фізичних — 340-1360 гривень, - зазначив начальник інспекції з благоустрою Олександр Брюховецький.
Головний інспектор міста також закликав містян допомагати інспекції виявляти земельні ділянки із хащами бур’янів. Для цього слід зафіксувати на фото факт порушення правил благоустрою і надіслати знімок з описом місця розташування ділянки чи адресою у Viber за телефоном (095) 173-46-35. Така співпраця вже налагоджена з багатьма небайдужими мешканцями Кропивницького і це дає свій результат — місто стає чистішим.
Читайте також: Скільки дерев висадили у Кропивницькому?