Як у Кропивницькому обміняти старі лампочки розжарювання на енергоощадні LED-лампи

 • 13 січ. 2023 17:19
 • 1875
  • Новина Як у Кропивницькому обміняти старі лампочки розжарювання на енергоощадні LED-лампи Ранкове місто. Кропивницький
   
  Це новий проєкт Уряду, що стартує вже в січні, спершу в тестовому режимі в окремих регіонах, згодом — по всій Україні, сповістили в Кропивницькій міській раді.
   
  Проєкт реалізують Міністерство економіки, Міністерство цифрової трансформації, АТ «Укрпошта» за підтримки Європейського Союзу. Ця програма впроваджується як один з інструментів енергоефективності під час енергокризи, викликаної російськими атаками на критичну цивільну інфраструктуру та має на меті забезпечити баланс енергоспоживання в пікові години.
   
  За даними НЕК "Укренерго", до 40% енергії споживається домогосподарствами. Водночас, за даними Міненерго України, українські домогосподарства досі використовують значну кількість ламп розжарювання, які в середньому споживають майже у вісім разів більше електроенергії, ніж сучасні світлодіодні лампи.
   
  Кропивничани матимуть змогу обміняти п’ять ламп розжарювання на п'ять світлодіодних (LED) ламп.
   
   
  Механізм обміну буде наступним:
   
  1. Потрібно бути громадянином України віком від 18 років, мати паспорт, РНОКПП та лампи розжарювання для обміну.
  2. Механізм програми передбачає, що людина приносить 5 ламп розжарювання у відділення "Укрпошти" та проводить там їх обмін на нові енергозберігаючі.
  3. Обмін буде відбуватись у два способи - з попереднім замовленням і без нього. Якщо попередньо зробити замовлення ламп через застосунок Дія, то вони гарантовано будуть очікувати людину у відділеннях Укрпошти п’ять робочих днів після отримання підтвердження на телефон. Якщо прийти без реєстрації, то лампи обміняють лише за їх наявності.
  4. Якщо людина не має можливості замовити лампи через застосунок Дія, то вона має прийти до відділення Укрпошти з паспортом, РНОКПП та лампами розжарювання. За наявності вільних LED ламп буде здійснено обмін.
  5. При оформленні заявки через застосунок Дія треба буде обрати відділення і вказати необхідну інформацію.
   
  За деякий час після подачі заявки людині автоматично на телефон надходить повідомлення з мобільного застосунку Дія про можливість отримання світлодіодних ламп в обраному відділенні поштового зв’язку АТ “Укрпошта”, отримання ламп здійснюється за номером такої заявки:
   
  • якщо людина не забрала замовлення впродовж 5 робочих днів, воно анулюється;
  • при обміні в "Укрпошті" фіксують паспортні дані людини, другий раз вона провести обмін не зможе;
  • обмін проводиться виключно на справні лампи розжарювання;
  • якщо людина вдома виявить, що одна чи декілька ламп не працюють, то в неї буде можливість обміняти їх у відділенні "Укрпошти" на нові. Такий обмін можна здійснити один раз, повертати несправні лампи потрібно у пакуванні від виробника.