Як у Кропивницькому отримати «пакунок малюка»?
Починаючи з 1 вересня 2018 року при народженні дитини усі українські родини мали би почати отримувати одноразову натуральну допомогу «пакунок малюка». Про це повідомляє сайт Управління охорони здоров’я Міської ради Кропивницького.
Це передбачено Постановою Кабінету Міністрів України від 20 червня 2018 року № 512 (зі змінами) «Деякі питання реалізації пілотного проекту із надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка”. Однак наразі в міському пологовому будинку м. Кропивницький, як і в інших пологових будинках України, така допомога не надається.
"Пакунки малюка” ми ще не отримували. Нам повідомили, що вони будуть з 10 вересня. Зараз жінки, які народили діток, заповнюють заяву, у якій ми також вказуємо, коли вона поступила в заклад, коли народила, коли була виписана, її адресу проживання. З цією заявою вона отримуватиме пакунок за місцем проживання в управлінні соціального захисту. Після появи пакунків ми будемо видавати їх під час виписки жінки й дитини”, - прокоментувала головний лікар міського пологового будинку з функціями перинатального центру Людмила Романів.
Як ідеться у пам’ятці щодо отримання одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», що днями поширило Міністерство соціальної політики України, наразі здійснюється сертифікація товарів, що входять до «пакунків малюка», та організація їх доставки на обласний склад. Після надходження «пакунків малюка» на склад їх видача здійснюватиметься відповідно до Порядку.
У Мінсоцполітики роз’яснюють, якщо на день виписки у пологовому будинку були відсутні «пакунки малюка», місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення на підставі заяви отримувача допомоги звертається до обласного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для забезпечення отримувача «пакунком малюка».
Тобто якщо на день виписки у пологовому будинку відсутній «пакунки малюка», для його отримання отримувач (мати, батько) подає заяву до місцевого структурного підрозділу з питань соціального захисту населення (заява оформлюється в пологовому будинку).
Згідно із заявою місцевий структурний підрозділ із питань соціального захисту населення забезпечує надання «пакунку малюка» (не більше ніж протягом 17 робочих днів) отримувачу за місцем проживання.
Відповідно до затвердженого Порядку, право на отримання «пакунка малюка» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах проживають на території України і народили живонароджену дитину. "Пакунок малюка” надається на кожну живонароджену дитину, не пізніше, ніж через 30 днів з дня народження дитини. Пунктом 9 Порядку визначено, що «пакунок малюка» видається під час виписки новонародженої дитини з пологового будинку.
Додамо, що до пакунку малюка від уряду має входити 25 речей, серед яких підгузники, вологі серветки, пелюшки різних типів, боді з короткими та довгими рукавами, повзунки, термометри, прокладки для лактації, ковдри, матрац для колиски тощо. Повний перелік речей із бейбі-бокса можна переглянути на сайті Мінсоцполітики за посиланням.
Нагадаємо: Що входить у «Пакунок малюка»?