Як у Кропивницькому пройшов «Європікнік»

  • 17 вер. 2020 16:36
  • 920
    • Новина Як у Кропивницькому пройшов «Європікнік» Ранкове місто. Кропивницький
    Нещодавно на подвір’ї Центральноукраїнського державного будинку художньої та технічної творчості разом з  Центром розвитку  національних культур «Єдина родина» відбулася соціальна акція, спрямована  на  збереження довкілля. На «Європікнику» були представлені тематичні виставки та проводились різноманітні майстер-класи, у яких брали участь  польська, болгарська та вірменська національні діаспори.
     
    Зокрема,  Кіровоградська обласна  громадська організація  Об’єднання болгар «Нашите хора» представила тематичну виставку під назвою «Шанс є!», яка розповідає про апсайтклінг – сучасну альтернативу використання старих речей та їхню переробку. За допомогою цієї технології можна зменшити кількість відходів людського споживання. Продукція, створена з вторинної сировини є екологічно чистою. Також апсайтклінг – це  своєрідний вид мистецтва, корисний не тільки для екології, але й для творчої реалізації певних задумів та ідей. За матеріали можна брати: дерево, пластик,  скло, текстиль та інше. Тож, на цій виставці можна було побачити сумку із джинсової тканини зі стародавнім символом Старої Болгарії знаком  Кубрата –тризубом та годівницю для птахів, зроблену з пластикової пляшки та болгарські камінці, привезені з Чорного моря сонячної Болгарії. Учні болгарської недільної школи розмалювали ці камінці,  створюючи  свої власні маленькі шедеври, які приносили радість та позитив усім гостям цього заходу. Активним  учасником акції став Родіон Хорунжий, який виконав пісню болгарською мовою і  був нагороджений  грамотою за участь  у цьому заході.
     
     
    Як зазначив голова кіровоградської обласної громадської організації Об’єднання болгар «Нашите хора» Сергій Осадчий: 
    - Сьогодні ми повинні навчити наших дітей та онуків  жити у гармонії з природою та берегти кожне створіння на нашій планеті, піклуючись про  надра нашої землі, за яку ми відповідаємо. Вірю, якщо людина навчиться  переробляти відходи своєї життєдіяльності  без шкоди для довкілля, тоді можливо врятувати  нашу планету від екологічної кризи.
    На жаль, сучасна людина досі не навчилася жити в гармонії з природою. Як казав киргизький письменник, гуманіст, політичний та культурний діяч  Чингіз Айтматов: «У традиціях  кочівницької  культури   споконвіку  закладений  культ  шанування Природи.  Дбайливе та  шанобливе ставлення до довкілля, від якого залежало усе існування кочівника, виховувалося  з молоком матері з покоління у покоління». 
     
    Сьогодні стає очевидним, що справжніми  причинами екологічної кризи є саме забуття  наших традицій збереження довкілля. Тому усім нам варто замислитися: як покращити  екологію нашої планети і власним прикладом заохочувати майбутнє покоління дбайливо ставитись до природи.Тож, лозунг Великого Кубрата «В об’єднанні –сила» має об’єднати усіх людей задля порятунку нашої планети від екологічного лиха.
     
     Світлана Ніколаєвська