Як упоратися з агресією дитини

 • 9 вер. 2023 16:00
 • 256
  • Новина Як упоратися з агресією дитини Ранкове місто. Кропивницький

  Через війну агресивна поведінка у дітей та підлітків зустрічається все частіше. 

  Агресивність школярів може проявлятись у різних формах, зазначають фахівці Кіровоградського обласного центру контролю та профілактики хвороб:

  фізична агресивність;

  словесна агресивність, сварки, прокляття;

  надмірний критицизм;

  агресивність, що виражається криком; тупання ногами; грюкання дверима; псування чужої власності;

  надмірна дратівливість, що проявляється запальністю тощо. 

  Одним із чинників, що сприяють виникненню агресивної поведінки, є марнування часу. Так, перегляд телевізора має серйозний уплив на формування агресії. Діти відтворюють агресивну поведінку, побачену у фільмах, засвоюють її та застосовують у інших ситуаціях. 

  Діють на психіку дитини і комп'ютерні ігри, оскільки більшість із них наповнена агресією, насильством і руйнуваннями. 

  Атмосфера, що панує в домі, має величезний уплив на розвиток дитини. Якщо вона наповнена дружелюбністю, взаємною любов'ю та злагодою, дитина одержує правильний зразок поведінки.

  На агресію впливають і суворі форми покарання за неправильну поведінку. Особливу роль відіграє стиль виховання, якому притаманні ігнорування, нехтування, коли батьки майже зовсім не цікавляться дитиною, її досягненнями у школі, захопленнями, компанією, планами або амбіціями, не проявляють до неї любові, але при цьому дають максимум свободи. 

  Часто місцем виникнення агресивних реакцій є школа. У класі можуть виникати ситуації, що мають негативний уплив на формування навичок правильної взаємодії в колективі. Наприклад, до наростання конфлікту, неприязні, ворожості, а згодом і появи агресивної поведінки можуть призвести неодноразові скарги дітей на одного з однокласників, що виказуються вчителю. 

  Ще однією причиною агресії є неуспішність. Учень, який одержує погані оцінки, якого постійно сварять і критикують, починає демонструвати небажану поведінку, що посилюється все більше. Завданням виховання є не пригнічення всіляких проявів агресії дитини, а спрямування дітей з антисоціального у просоціальне русло і замість примітивних поведінкових форм допомогти їм виробити такі форми прояву негативних емоцій, які приймаються та допускаються суспільством. 

  Допомогти побороти агресивну поведінку школяра може шкільний психолог.

  Джерело: Кіровоградський обласний центр контролю та профілактики хвороб