Як відкрилася VIII Міжнародна агропромислова виставка "AGROEXPO" у Кропивницькому (ФОТОРЕПОРТАЖ)
У Кропивницькому триває Міжнародна агропромислова виставка з польовою демонстрацією техніки та технологій «AGROEXPO-2020».
Про це повідомляє "Утренний город".
Про особливості та створення агровиставки говоримо з головою обласного об'єднання роботодавців Кіровоградської області Павлом Штутманом.
- Ця ідея виникла у 2013 році. Коли мене обрали головою Асоціації підприємств-виробників техніки та обладнання для агропромислового комплексу “Украгромаш”. Головним завданням було вивести сільгоспмашинобудування з кризи. Так як одним із етапів – це організація виставкової діяльності. Була така думка, що на Україні немає розвитку сільгоспмашинобудування і потрібно купувати лише закордоном, - розповідає підприємець.
Голова Асоціації почав перемовини з виставковими компаніями, адже сільгоспмашинобудування на Україні існувало та потрібно було його показувати щоби розвивати агропромисловість. На жаль, всі ці перемовини закінчилися нічим.
- Потім ми з колегами вирішуємо організувати подібну виставку вже тут у нас. Отримавши всесторонню підтримку від органів місцевої влади та від відповідних міністерств почалася підготовка. Першу демонстрацію продукції сільгосптехніки було організувати досить складно. Адже, це і локації, це і партнери, це і гості, це і відвідувачі… І пройшла перша, друга, а сьогодні вже восьма, - згадує Павло Леонідович.
У рамках «АгроЕкспо» проходить Покровський ярмарок під девізом – Неповторна самобутність центральної України.
Символом ярмарку є Мартин Боруля з однойменної п’єси Івана Карпенка-Карого. Комічний та цікавий герой, який бажав стати дворянином , але в кінці таки розірвав свою дворянську грамоту.
Окремим блоком цього року проходить фестиваль вуличної їжі «Єлисавет Смак Fest», під час якого кожен охочий має змогу посмакувати різноманітними стравами кухонь народів світу.
Спеціальна експозиція тваринництва та птахівництва радувала як найменших відвідувачів виставки, так і фермерів з усіх куточків України, які мали можливість поповнити свої хазяйства живністю.
Ірина Лягул